Про нову лабораторію для підготовки інженерів-будівельників та «Чарівну сталеву леді»

20 вересня 2022 року
     В університеті постійно дбають про поліпшення матеріально-технічної бази. І сьогодні у виші знову офіційно стало на одну лабораторію більше: на кафедрі будівництва факультету конструювання та дизайну відкрито навчально-виробничу лабораторію залізобетонних та армокам’яних конструкцій.

   Ідея її створення, як то кажуть, витала у повітрі три останніх роки, і ось, нарешті, повністю втілилася в життя. Колектив кафедри та студентство створювали її власними силами – з нуля: від основи, яку заливали самотужки, і до облаштування.

   Поява такої лабораторії – потреба часу, відкриваючи її, зазначив ректор університету Станіслав Ніколаєнко. Сьогодні цивільна інфраструктура країни потерпає від обстрілів російського агресора, і будівельникам вже зараз є багато роботи з її відновлення. А скільки ще цієї роботи попереду! Тож наші випускники-будівельники повинні знати все про сучасні технології і матеріали.

   У лабораторії залізобетонних та армокам’яних конструкцій представлено сучасні електронні прилади вимірювання міцностних характеристик будівельних матеріалів – лазерні і ультразвукові, форми для виготовлення зразків бетонної суміші на визначення міцності, прес для випробування залізобетонної балки на чистий згин, вібростіл для виготовлення бетонних зразків, сучасні будматеріали для армоконструкцій тощо, представляє нову кафедральну складову завідувач кафедри Євгеній Бакулін. А для проведення розрахункових робіт за результатами випробувань створено комп’ютерний клас на 18 місць.

 

 

   До робіт безпосередньо долучилися і третьокурсники – майбутні інженери-будівельники, які працювали тут під час виробничої практики під керівництвом завідувача лабораторій кафедри Сергія Козлюка та головного інженера університету Олега Самсонюка.

   Це було дуже пізнавально, адже ми обрали спеціальність «Будівництво, цивільна інженерія» – і на практиці вивчали те, що маємо вміти як будівельники, говорить староста 3-ї групи Аліна Юрчик. Дівчина, до речі, продовжує сімейну традицію: тато в неї теж будівельник. І вона не єдина серед чоловічого колективу: у групі навчаються ще четверо дівчат. До створення і облаштування нової лабораторії доклали рук також Іван Ігнатенко, Олександр Карпуша, Максим Кириченко, Ілля Корнєєв, Уляна Байдак, Ольга Коломієць та інші. Саме вони після офіційного її відкриття і стали першими, для кого провели тут навчальне заняття.

   Презентація лабораторії співпала з ще однією подією в житті кафедри – днем народження «Чарівної сталевої леді». Саме так, з ніжністю, студенти називають свою улюблену викладачку – доцента Наталію Костиру, яка читає у них дисципліну «Металеві конструкції». Згодьтеся, далеко не кожному імениннику дарують на свято лабораторію…

Валентин Обрамбальський
 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook