Савченко Олександр Аркадійович

  Інженер-технолог м’ясо-молочної промисловості – у 1985 р. закінчив м'ясо-молочний факультет Київського технологічного інституту харчової промисловості (з 1999 р. - Національний університет харчових технологій), кандидат технічних наук зі спеціальності 05.18.12 – процеси та апарати харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв, доцент,  Лауреат премії УААН «За видатні заслуги в аграрній науці».

   Автор понад 150 опублікованих наукових праць, 2 підручників: «Технологія виробництва молочних продуктів спеціального призначення» та «Сучасні технології молочних продуктів», 5 навчальних посібників: «Технологічні розрахунки у молочній промисловості», «Контроль якості та розрахунки в сироробстві», «Технологічні розрахунки в сироробній галузі», «Загальні технології харчових виробництв», «Загальні технології харчової промисловості», 7 монографій:  «Актуальні питання технології молочно-білкових концентратів. Теорія і практика», «Біотехнології сирних продуктів, виготовлених методом термокислотної коагуляції», «Технології продуктів з модифікованим жировим складом: реалії та тенденції»,  «Інноваційні технологічні аспекти перероблення молока на білкові концентрати та сироваткові напої», «Науково-практичні аспекти технології сиркових виробів із зерновими інгредієнтами», «Біотехнології багатокомпонентних заквашувальних препаратів та кисломолочних продуктів».

   Опублікував 30 статей у фахових наукових виданнях України, 17 статей у закордонних виданнях, 7 статей, включених до міжнародної наукометричної бази Scopus.

   Має більше 50 авторських свідоцтв і патентів на винаходи та корисні моделі.

  Брав безпосередню участь у створенні Технічного Комітету стандартизації – ТК 140 «Молоко, м'ясо та продукти їх переробки», був призначений першим відповідальним секретарем цього Технічного комітету за наказом Держспоживстандарту України.

    Брав безпосередню участь у розробленні, узгодженні та затвердженні низки Національних стандартів України (ДСТУ) – автор 8 ДСТУ (в тому числі 5 ДСТУ ISO).

   Брав участь у впровадженні системи НАССР на ПАТ «Пирятинський сирзавод», ТМ «Молочний шлях», ПАТ «Рожищенський сирзавод», ТМ «РОСИ»,  ТОВ «Брусилівський маслозавод», ТМ «Поліська сироварня» та ін.                             

   Був відповідальним виконавцем та керівником понад 100 науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт. За безпосередньої участі було розроблено конструкторську документацію, виготовлено дослідні зразки, проведено монтаж на сироробних підприємствах та впроваджено у виробництво низку сироробного обладнання: сировиготовлювач Я5-ОСЖ-1 місткістю 1000 л, сировиготовлювач Я5-ОСЖ-3 місткістю 3000 л, сировиготовлювач Я5-ОСЖ-5 місткістю 5000 л, сировиготовлювач Я5-ОСЖ-10 місткістю 10 000 л, сировиготовлювач Я5-ОСЖ-15 місткістю 15 000 л, сировиготовлювач Я5-ОС2Ж-1 місткістю 1000 л, комплекс сироробний Я5-ОКС-1 продуктивністю 100 кг сиру, формувальний апарат для сиру Я5-ОФИ  місткістю 500 кг сирної маси, формувальний апарат для сиру Я5-ОФИ-1  місткістю 1000 кг сирної маси, формувальний апарат для сиру Я5-ОФИ-2  місткістю 1500 кг сирної маси, формувальний апарат для сиру Я5-ОФ1И  місткістю 600 кг сирної маси, прес для сиру Я5-ОПБ продуктивністю 100 кг сиру, а також ультразвукового аналізатора якості молока «ГРАНАТ» і електромагнітного лічильника кількості молока.

   За створення високоефективного обладнання для виробництва сиру удостоєний звання Лауреата премії Української академії аграрних наук «За видатні досягнення в аграрній науці».

   Працював за господарчими договорами на сироробних заводах, молочноконсервних та молочних комбінатах (м. Новоселиця, м. Пирятин, м. Рожище, м. Вапнярка, м. Тульчин, м. Шостка, м. Новгород-Сіверський, м. Мена, м. Миргород, м. Глухів, м. Охтирка, м. Київ, м. Ялта, м. Євпаторія, м. Первомайск, м. Лубни, м. Бровари, м. Бориспіль, м. Брусилів, м. Верхньодніпровськ, м. Дніпропетровськ, м. Марковка, м. Золотоноша, м. Канів, м. Ромни, м. Дніпрорудний, м. Новоград-Волинський, м. Луганськ, м. Каменець-Подільський, м. Хотин, м. Ямпіль та ін.)

    Розробив та затвердив у встановленому порядку понад 70 Технічних умов на виготовлення нових видів харчових продуктів та обладнання для їх виготовлення. Розробив та впровадив у виробництво понад 70 Технологічних інструкцій на виробництво нових видів харчових продуктів, заквасок прямого внесення для сирів, інструкцій по застосуванню дезінфікуючих засобів, стабілізаційних систем, консервантів, харчових барвників, ароматизаторів. 

   Впроваджував у виробництво на підприємствах України технології сирів «Звенигородський», «Едам», «Російський класичний», «Рожищенський», «Новоселицький»,  «Гауда»,  «Мармуровий»,  «Дуплет», «Сулугуні», «Чеддер»,

«Моцарелла», «Король сирів», «Левове серце», «Князь Ігор»,  «Пирятинський», «Домашній», «Новгородський», «Сіверський», «Марківський» та ін. 

  Брав участь у роботі багатьох виставок, семінарів, конференцій, рекламних акціях, дегустаціях. Неодноразово виступав на телебаченні та радіо в передачах, присвяченим проблемам виготовлення та продажу якісних та безпечних молочних продуктів.

 

 

 


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook