Обговорення перспектив розвитку навчально-наукових інститутів триває: відбулася співбесіда з керівництвом ННІ лісового і садово-паркового господарства
Продовжуються співбесіди з керівниками навчально-наукових інститутів університету. Під час такого діалогу очільники вже 5-тьох інститутів поділилися баченням перспектив підрозділів крізь призму Закону України «Про вищу освіту» та програми розвитку університету «Голосіївська ініціатива - 2020». Тож 18 вересня у такому форматі відбулася зустріч керівництва університету з представниками ННІ лісового і садово-паркового господарства.
Директор інституту Петро Лакида розповів про унікальність підпорядкованого йому підрозділу. Також мова йшла про підготовку кадрів. Зокрема, студенти обох факультетів – лісогосподарського і садово-паркового господарства та ландшафтної архітектури – мають можливість навчатися або стажуватися за кордоном. І тут потрібно знання іноземних мов. Петро Іванович висловив сподівання, що Закон України «Про вищу освіту» сприятиме поліпшенню їх вивчення у вищій школі.
За словами директора, науково-дослідницька робота – один із вагомих способів розширення міжнародної діяльності. Насамперед, це співпраця із передовими вишами світу через спільні наукові розробки, стажування студентів, аспірантів та викладачів. До речі, інститут у цьому має певний досвід.
Під час засідання обговорено результати вступної кампанії. Щоб вона була ефективнішою, потрібен конкретний план профорієнтаційної роботи та нестандартні підходи.
Центральне питання діалогу – забезпечення якості освіти та її моніторинг, зокрема, через проведення зрізів знань, директорських контрольних робіт. Крім того, проректор з навчальної і культурно-виховної роботи Сергій Кваша зазначив, що навчальний процес потребує модернізації. А від першого проректора Ігоря Ібатулліна прозвучала пропозиція запровадити виконання проектів дипломних робіт студентами інституту по території вишу.
Також розглянуто фінансовий стан та матеріально-технічну базу ННІ. За інформацією Петра Лакиди, вже облаштовано 4 великих мультимедійних аудиторії, комп’ютерні класи. А допомагають у цьому спонсори та випускники, з якими інститут підтримує постійно зв’язки. Петро Іванович висловив стурбованість соціально-побутовими умовами студентів та співробітників.
Під час співбесіди обговорено стан виконання робіт із благоустрою ботанічного саду університету. Про це проінформували присутніх проректор з навчально-науково-виробничих питань розвитку і адміністративно-господарської діяльності Валерій Іщенко та директор ботсаду Олена Колесніченко. Наразі роботи ще тривають. А в тижневику з благоустрою саду візьмуть участь студенти. Відповідне рішення підтримали декани інших факультетів.
Підбив підсумки співбесіди ректор Станіслав Ніколаєнко. Лісове господарство сьогодні є одним із провідних напрямків в університеті. Тому, перш за все, маємо дбати про якість освіти, а міжнародна діяльність – поштовх до неї. Крім того, слід нарощувати підготовку за магістерськими програмами. Особлива увага виховній роботі з студентами. Станіслав Миколайович зазначив, що ННІ лісового і садово-паркового господарства обрав правильний курс, і побажав успіхів у реалізації планів та задумів.
Прес-служба НУБіП України