«День поля» на Агрономічній дослідній станції
Традиційний «День поля», організований навчально-науковим інститутом рослинництва, екології та біотехнологій, пройшов на базі ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція». Його безумовною складовою є перевірка наукових тематик.
Цього року науковці семи кафедр ННІ працюють над фундаментальною і 17 прикладними, а також численними аспірантськими, магістерськими і бакалаврськими тематиками. Всі вони і були представлені увазі в.о. ректора Станіславу Ніколаєнку, який уважно вислуховував як маститих вчених-керівників робіт, так і молодих науковців, для яких шлях в науку тільки починається.
Типовим їх зразком можна назвати тривалий польовий стаціонарний дослід кафедри агрохімії та якості продукції ім. О.І. Душечкіна. Він закладений ще за радянських часів – у 1956-1958 роках - для вивчення ефективності дії різних варіантів системи удобрювання у сівозміні на продуктивність с/г культур та показники родючості грунту.
Науковці та співробітники кафедри селекції і генетики в умовах польової лабораторії проводять розробку нових методів створення сортів і гібридів на основі сучасних досягнень генетики та молекулярної біології, які реалізуються в цілісній схемі селекційного процесу по створенню нових «00» і «000»-типів сортів і гібридів озимого ріпаку. Створена та досліджується колекція самозапильних ліній кукурудзи для селекційно-генетичних цілей.
Досліджується цінний селекційний матеріал жита озимого, люцерни посівної, та квасолі звичайної за рівнем прояву господарсько-цінних ознак з високою урожайністю та адаптивністю.
Знайомлячись з дослідами очільник університету цікавився думками молодих науковців щодо перебігу досліджень, висловив сподівання, що їх результати стануть основою вагомих наукових робіт.
- Справді, проведено велику наукову роботу, - зазначив в.о. ректора Станіслав Ніколаєнко. – Але це далеко не все: науковці дослідницького університету повинні працювати на рівні світових стандартів, використовуючи сучасну експериментальну базу.