Стратегічне планування у сфері охорони здоров’я як необхідна умова протидії поширенню пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 у територіальних громадах

22 квітня 2021 року

 

 
На запрошення кафедри публічного управління та менеджменту інноваційної діяльності у цьогорічному квітневому засіданні наукового гуртка «Державотворець» взяла участь Таміла Лепьошкіна – начальник управління у Київській області Центрального міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України, професіонал-практик з багаторічним досвідом роботи на керівних посадах в державних органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, у приватному та громадському секторі. Вона є сертифікованим тренером програми AGREE – Академії ефективного (належного) управління Європейської Академії Берліна (Europäische Akademie Berlin), має успішний досвід реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, працювала регіональним координатором з підтримки реформи охорони здоров’я програми Ulead з Європою у Вінницькій та Київській областях. Зустріч була присвячена питанням стратегічного планування у сфері охорони здоров’я у територіальних громадах та відбулася у форматі дискусійного клубу.
   
 
Значну роль у стратегічному плануванні заходів у сфері охорони здоров’я, спрямованих на протидію поширенню пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 у територіальних громадах, відіграють як внутрішні, так і зовнішні фактори впливу. До внутрішніх факторів належить кваліфікований медичний персонал, відповідна якість надання медичних послуг, ефективність менеджменту медичного закладу комунальної форми власності, технологічні рішення та необхідна інфраструктура. Зовнішні чинники формуються з аналізу вікового складу населення територіальної громади, стану здоров’я її мешканців, розміру доходів та купівельної спроможності громадян, можливостей отримання безоплатної медичної допомоги, стану реалізації заходів програм підтримки медичної сфери на місцевому, регіональному і державному рівнях, обсягів державної підтримки медичної галузі тощо. Урахування у стратегічних планах усіх факторів сприятиме формуванню та реалізації цільових програм, спрямованих на подалання викликів сьогодення – підвищення якості медичного обслуговування населення та реалізації заходів щодо попередження та протидії поширенню пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 у територіальних громадах.
 
  
 
У роботі наукового гуртка в онлайн-режимі взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри публічного управління та менеджменту інноваційної діяльності, здобувачі вищої освіти освітніх ступенів «Бакалавр», «Магістр» та «Доктор філософії», які навчаються на освітніх програмах «Публічне управління та адміністрування». Під час спілкування з учасниками начальник управління у Київській області Центрального міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України зупинилася на практичних аспектах визначення основних пріоритетів у стратегіях розвитку територіальних громади, їх взаємозв’язку зі сферою охорони здоров’я, порядку формування оперативних цілей та завдань, формах залучення громадян до прийняття управлінських рішень, напрямах пошуку ресурсів для співфінансування програм з метою реалізації запланованих заходів, оцінці результатів виконання стратегії за визначеними індикаторами.
Дискусійна форма проведення наукового гуртка дає можливість майбутнім фахівцям з публічного управління та адміністрування зосередились на засвоєнні необхідних загальних та спеціальних компетентностей, здатних формувати програмні результати навчання за обраною спеціальністю, використовувати матеріали для написання кваліфікаційних бакалаврських та магістерських робіт, проводити дисертаційні дослідження.
Від усіх науково-педагогічних працівників кафедри та здобувачів вищої освіти, які навчаються на освітніх програмах «Публічне управління та адміністрування», щиро дякуємо пані Тамілі Лепьошкіній за участь у засіданні наукового гуртка «Державотворець» та сподіваємося на подальшу співпрацю!
 
Сергій Приліпко,
в.о. завідувача кафедри, д.держ.упр., керівник наукового гуртка «Державотворець»
 
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook