Майже мільйон нових дерев висаджено цієї весни у Боярській лісовій дослідній станції

30 березня 2020 року
     Погодні умови цьогоріч посприяли досить ранньому старту лісовідновних робіт у Боярській лісовій дослідній станції. Посадка лісу тривала з 4 до 20 березня. За цей час лісівники разом із студентами НУБіП України, представниками громадських організацій та органів місцевого самоврядування висадили близько 900 тисяч сіянців головних лісотвірних порід на площі 92,7 га. Окрім того на площі 161,2 га проведені заходи з підсаджування сіянців на ділянках минулорічних посадок (так зване доповнення лісових культур), на яких з тих чи інших причин незначна частина молодих дерев не прижилася, або була пошкоджені шкідниками.

     Однак до заходів з лісовідновлення підготовка проводилась ще з осені 2018 року. Саме тоді було зібране насіння головних лісотвірних видів, яке навесні 2019 року було висіяне на базисних лісорозсадниках підприємства. Загалом для потреб лісовідновлення 2020 року було вирощено 1,8 млн шт. стандартних сіянців 18 лісотвірних та декоративних порід.

     До посадки лісу долучились студенти 4 курсу ННІ лісового і садово-паркового господарства, які за 5 днів навчальної практики з дисципліни «Лісові культури» висадили 8,5 га лісу.

     Вже стало гарною традицією, що працівники адміністрації станції також долучаються до висаджування лісу. Загальновідомо, що для досягнення успіху будь-яким підприємством, важливо як грамотне управління і професіоналізм співробітників, так і згуртований, дружній колектив. Після посадки працівники Боярської ЛДС ще раз впевнились що вони − сильна команда, яка успішно може досягти будь-яких поставлених цілей, направлених на екологічний розвиток України!

     Окрім цього, Боярська лісова дослідна станція цієї весни долучилась до Всеукраїнського проекту «Озеленення України». В його рамках був встановлений Рекорд України – протягом 5 годин висаджено 100 000 шт. сіянців аборигенних деревних видів. До встановлення рекорду долучились місцеві жителі, представники Боярської міської ради, Малютянської, Забірської, Княжицької, Дзвінківської та Новосілківської сільських рад, Укрцентркадриліс, Боярського коледжу екології і природних ресурсів, ПрАТ «ВЕНТС», Києво-Святошинського відділу поліції, комунальних підприємств – КП «БоярськеГВУЖКГ» та КП «Боярка-Водоканал».

  

  

     Не встигли завершитись весняні лісокультурні роботи, а лісівники Боярської лісової дослідної станції вже готуються до посадок наступних років. У листопаді-грудні 2019 року було зібрано 20 тонн шишки сосни звичайної, з якої у результаті переробки отримали 230 кг високоякісного насіння. Такої кількості насіння достатньо для забезпечення підприємства посадковим матеріалом на найближчі 4-5 років.

  

Анатолій Карпук,
директор Боярської лісової дослідної станції

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook