Виховні зустрічі з куратором – ефективна форма взаємодії між студентами та викладачами на юридичному факультеті

27 жовтня 2019 року
     На зустрічі зі студентами 2 групи першого курсу юридичного факультету Олена Чомахашвілі обговорила з ними узагальнені поради студентам від кандидата медичних наук Богдана Божука, які стануть у нагоді задля розвитку гармонійного життя кожного студента.

     Здобування юридичної освіти є складним, довгим і цікавим процесом. І лише особисто від кожного студента залежить успішне проходження цього життєвого етапу. Але дні та тижні навчального року минають надзвичайно стрімко і вже зовсім скоро необхідно підводити перші підсумки результатів навчання. Тому мінімізувати ризики від такого навантаження є першочерговим завданням передусім кураторів як наставників першокурсників.

     Отож, щоб успішно подолати перші виклики навчального процесу, необхідно:

  1. Брати на себе відповідальність за своє життя. Одразу слід усвідомити, що лише ви відповідальні за своє студентське життя, як і за життя в цілому. Тому потрібно чітко виділити основні пріоритети в своєму житті, встановити короткострокові та довгострокові цілі і крок-за-кроком до них прагнути. При цьому запорукою успішного закінчення ВЗО є визначення пріоритетною метою саме набуття знань та навичок. А вдало складений навчальний план бакалаврату юридичного факультету НУБіП України вам в цьому допоможе. 
  2. Не пропускати заняття без поважних причин. Намагайтеся не пропускати заняття без вагомих на те причин, а якщо пропустили, то постарайтеся відпрацьовувати якомога швидше, не відтягуючи на кінець семестру та не накопичуючи їх. Велика кількість боргів є великим стресором для студента та часто стає причиною відрахування. Вчасно подавайте відповідні довідки куратору групи та і деканат факультету.
  3. Обов’язково навчитися основам тайм-менеджменту. Окрім навчання та підготовки до занять студентське життя обов’язково має майоріти яскравими барвами: відпочинком, розвагами, вечірками та зустрічами. Однак слід ефективно розподіляти свій час і тоді можливо встигнути все. Також варто себе налаштувати і на те, що пари в університеті довші і складніші за уроки в школі і правильний розподіл зусиль протягом дня дозволить краще працювати увазі, пам’яті, мисленню.
  4. Вчитися самостійно працювати з джерелами отримання фахової інформації. Програма навчання в ВЗО переважно складається з самостійної роботи. Тому вміння правильно опрацьовувати джерела інформації стає чи не найважливішою запорукою успішного навчання. Також це допоможе сформуватися навичці самоосвіти, котра є просто необхідною для зайняття гідного місця в професійній спільноті.
  5. Володіти інформацією про викладачів і представників адміністрації. Одним з провідних компонентів навчального процесу є міжособистісна комунікація між студентом і викладачем. При цьому володіння інформацією про індивідуальні особливості один одного можуть суттєво поліпшити їх спілкування між собою. Задля цього просто користуйтесь сайтом університету. 
  6. Виділяти найважливіші для себе дисципліни. Засвоїти весь об’єм інформації котрий входить до навчальної програми надзвичайно складно. Однак існує ціла низка дисциплін які є складними і надзвичайно важливими для майбутньої професії і фахового зростання. Чітко виділивши для себе ці дисципліни ви зможете диференційовано підходити до вивчення і зекономити час на підготовку.
  7. Приймати участь в позааудиторному житті університету. По-перше – це цікаво, по-друге – це допоможе вдосконалювати різноплановість вашої особистості, по-третє – це можливість розкрити в собі науковий, громадський, спортивний чи артистичний потенціал. Це зробить вас відомими серед студентського загалу, що може суттєво полегшити ваше спілкування як з колегами, так і з викладачами. Також не забувайте відвідувати екскурсії, які організовуються юридичним факультетом до державних та судових установ.


Олена Чомахашвілі,
куратор 2 групи першого курсу юридичного факультету
доцент кафедри теорії та історії держави і права
 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook