Викладачі Бережанського агротехнічного коледжу на круглому столі з питань розвитку туризму Бережанщини

1 жовтня 2019 року
     Всесвітній день туризму заснований на сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації у 1979 році з метою пропаганди туризму. Дата цього Дня обрана не випадково: 27 вересня 1970 року набув чинності Статут Всесвітньої туристської організації (UNWTO).

     Мета Всесвітнього дня туризму полягає в тому, щоб привернути увагу міжнародного товариства до важливості туризму, його соціального, культурного, політичного і економічного значення.
     За даними UNWTO, нині у світі туризм є третьою за величиною, після хімічної та паливної, галуззю економіки. Лише за минулий рік міжнародні кордони перетнуло близько 1,5 млрд. чоловік. Передбачається, що до 2030 року ця цифра складе 1,8 млрд. Разом зі світовою громадськістю День туризму відзначається сьогодні і в Україні згідно з Указом Президента від 21 вересня 1998 року.

     Туризм – один з таких видів діяльності, який поширюється на різні сектори економіки, і тому відповідає за створення прямої та непрямої зайнятості, що, у свою чергу, вимагає різного ступеня кваліфікації та дозволяє швидко залучати до роботи молодь, жінок та незабезпечені верстви населення. Отже, туристичний сектор є не лише двигуном для економічного зростання, але й ефективним інструментом для подолання бідності.
    Як зазначають в Всесвітній туристській організації, нині туризм створює 10% робочих місць у всьому світі, проте його роль у створенні робочих місць часто недооцінюється. Окрім того, за оцінками спеціалістів, одне робоче місце в туристичному секторі створює приблизно півтора додаткових або непрямих робочих місць в інших галузях економіки.

 

     З нагоди відзначення дня туризму в Бережанській міській раді відбувся круглий стіл “Туристичний потенціал громади: пріоритети та перспективи”, учасниками якого стали викладачі Бережанського агротехнічного коледжу: Сергій Брилінський, Людмила Дворська, Ірина Соколовська та близько сорока інших осіб, що представляли ті чи інші напрямки туристичної сфери Бережанщини та є виробниками туристичного продукту.
     Модератор заходу − Олег Захарків, заступник міського голови м. Бережани привітав учасників заходу, наголосивши на актуальності питання розвитку туризму на території громади. З привітальним словом виступив міський голова Володимир Музичка. Учасники-доповідачі розповідали та репрезентували свої здобутки з різних видів туризму, над якими працюють, вносили побажання та пропозиції щодо пріоритетних напрямків в подальшому: створення та забезпечення привабливого іміджу міста, залучення потоку туристів, збереження культурної спадщини, розвитку міського туризму, участі в грантових проектах, підвищення якості туристичних послуг, розвитку малого та середнього бізнесу, гастрономічного туризму. 

     Викладачі коледжу акцентували свою увагу на проблемах Раївського парку, який сьогодні переживає занепад, руйнування, та запропонували розробити систему заходів щодо збереження його генофонду і проекту реконструкції парку, адже з карти Тернопільщини може зникнути ще один унікальний об’єкт туризму та рекреації.

Людмила Дворська,
голова циклової комісії природничих дисциплін
 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook