Екологи університету співпрацюють з NASA

1 вересня 2019 року
    Уже тривалий час Національна Аерокосмічна Агенція США (NASA) реалізує важливу екологічну програму «Зміни земельного покриву і використання земель» (Land Cover/Land Use Change), у рамках якої у Східній Європі щорічно проводять воркшопи (SCERIN ) науковців, задіяних у дослідженнях аерокосмічними методами змін ландшафтів, обумовлених господарською діяльністю і природними процесами. Такі зібрання мають на меті обмін досвідом і впровадження нових наукових методів, причому вони проводяться почергово у різних країнах. І саме Україна може бути місцем такого воркшопу (після Греції - 2020 рік) вже у 2021 році ( попередньо – у Львові).

     Від НУБіП активну участь у виконанні цієї програми бере професор кафедри загальної екології та безпеки життєдіяльності Володимир Стародубцев. Уже тривалий час він представляє результати своїх наукових екологічних досліджень, реалізованих з використанням космічних знімків, отриманих із архівів НАСА, а також безпілотних літальних апаратів. Це і вивчення формування нових ландшафтів у Дніпровських водосховищах, і моніторинг змін ландшафтів у дельтах річок басейну Чорного моря, і унікальні дослідження просторової неоднорідності продуктивності земель у лісостепу. А з 2017 року професор Стародубцев запропонував включити у програму нову секцію – «Водний менеджмент і земельний покрив». Керівництво неї було доручено йому ж як автору ідеї.

     У цьому році воркшоп проходив у місті Нові-Сад (Сербія) на базі факультету наукових досліджень місцевого університету. Він зібрав науковців з Чехії, Болгарії, Грузії, Польщі, Росії, України, Словаччини, Греції, Румунії, Сербії, Хорватії, Угорщини та США. Американську делегацію очолював сам менеджер НАСА доктор Гарік Гутман. Доповіді й дискусії відбувались у чотирьох секціях: моніторингу стану лісів, змін земельного покриву, ефективності дослідницької мережу у Східній Європі, а також водного менеджменту і його впливу на довкілля. Володимир Стародубцев виступив з доповіддю «Водосховища як рушійна сила змін земельного покриву у річкових басейнах» та представив постер на тему «Зміни ландшафтів у дельтах річок південного узбережжя Чорного моря».

     Завершився цей науковий захід цікавою екскурсію для ознайомлення із природою, історією та культурою Сербії. Чекаємо на приїзд європейських науковців та американських координаторів цих наукових заходів до України.

Володимир Боголюбов,
завідувач кафедри загальної екології
та безпеки життєдіяльності
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook