Боярська лісова дослідна станція – у центрі уваги керівництва університету

31 січня 2019 року
     Сьогоднішнє зібрання, яке об’єднало представників ректорату та команду управління ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція», завершило двотижневий цикл співбесід керівництва університету із очільниками його структурних підрозділів.

     Співбесіда розпочалася із привітання ректором Станіславом Ніколаєнком великої команди «Боярської ЛДС» на чолі з директором Анатолієм Карпуком.

     У доповіді про результати діяльності у 2018 році директором відзначено, що «Боярська лісова дослідна станція» як суб’єкт лісових відносин свою діяльність здійснює відповідно до нормативно-правових актів України з питань ведення лісового господарства та охорони навколишнього природного середовища, інших законів та нормативних актів України, міжнародних конвенцій. Свідченням цього є успішне проходження щорічного незалежного контрольного аудиту, під час якого перевіряється дотримання принципів і критеріїв FSC (Лісова Опікунська Рада), що підтверджує економічно ефективне, екологічно збалансоване і соціально відповідальне ведення лісового господарства на основі міжнародних стандартів.

     Лісогосподарська, лісокультурна діяльність, охорона та захист лісу проводяться на підставі запроектованих заходів, матеріалів безперервного лісовпорядкування, комісійних актів лісопатологічних обстежень лісових насаджень, затверджених та погоджених відповідно до вимог чинного законодавства. Вся деревна та інша продукція лісового господарства реалізується виключно на внутрішній ринок.
     Головним чинником раціональних методів природокористування з метою забезпечення екологічної безпеки та соціально-економічного розвитку є досконале фінансово-економічне середовище господарювання.

     «Боярська ЛДС» затрати на проведення усіх лісогосподарських робіт, заходів із охорони і захисту лісів, сучасного розвитку виробничої, наукової, навчально-виробничої баз, інфраструктури, заробітних плат працівників, відрахувань до державного і місцевих бюджетів: збір за спеціальне використання лісових ресурсів (за кожен 1 м3 заготовленої деревини); ЄВС, ПДФО та інші податки і відрахування, покриває виключно за власні кошти. Підрозділ застосовує електронний облік деревини, відпрацьовує нову європейську модель управління лісогосподарським комплексом. Завдяки оптимізації останнього та застосування тендерних процедур за рік вдалося майже удвічі скоротити видатки на заготівлю 1 м3 деревини.
     Не меншого значення колектив Боярської ЛДС надає питанням наукових досліджень та відтворенню лісів, про що додатково виступили начальник наукової частини Олександр Мельник та заступник директора з інноваційного лісівництва та сталого розвитку Юрій Несторяк. Можна відзначити, що у 2018 році у питання відтворення лісів було вкладено близько 3,5 млн грн., повністю забезпечено власним посадковим матеріалом, отримано та висаджено майже 1,5 млн сіянців 16 лісоутворювальних порід.


     Серед найближчих планів розвитку підрозділу Анатолій Карпук відзначив:

  • необхідність погодження і затвердження Проекту організації і розвитку лісового господарства ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» до 2027 р.;
  • впровадження з 1 січня 2019 р. нового вітчизняного стандарту на лісопродукцію, гармонізованого з європейськими вимогами;
  • закупівлю обладнання для насіннєво-селекційного комплексу, нової лісопильної лінії;
  • упорядкування системи лісорозсадників і теплиць;
  • створення мисливського фазанарію та вольєрного господарства по кабану на базі Плесецького лісництва;
  • опрацювання питання експорту продукції та оптимізації видатків;
  • розширення спектру послуг для диверсифікації надходження грошових надходжень, у тому числі за рахунок впровадження існуючих наукових розробок, розширення співпраці з науково-дослідною частиною університету та ННІ лісового і садово-паркового господарства, сприяння роботі Дзвінківського навчально-науково-виробничого центру на постійній основі для проведення освітніх та науково-технічних заходів.

     У дискусії взяли участь перший проректор Ігор Ібатуллін, проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук, головний бухгалтер Тетяна Кондрицька, які висловили свої думки відносно питань управління земельними ресурсами, оптимізації видатків, перспективи розвитку спеціальності «Ландшафтна архітектура і дизайн», ефективності ведення мисливського господарства тощо.

     Підводячи підсумки зустрічі ректор Станіслав Ніколаєнко відзначив значення «Боярської лісової дослідної станції» як потужної платформи підготовки фахівців різних галузей знань. Наголосив на необхідності розширення та актуалізації тематики наукових досліджень, залучення аспірантів, студентів різних факультетів до наукового вирішення проблеми всихання лісів, контролю шкідників, управління лісовими ресурсами, виконання екологічних функцій лісів. Є значне поле діяльності для співпраці з бізнесом, створеним в університеті спільно з компанією «УКРАВІТ» Центру «Сучасних технологій захисту рослин». Позитивним є допомога, яку здійснює «Боярська ЛДС» університету у питаннях поліпшення умов проживання студентів у гуртожитках, ремонтах корпусів і лабораторій, реконструкції «Ботанічного саду». Поставлені колективу завдання є важливими та потребують високого рівня відповідальності. Впевнені, що висловлені ректором добрі побажання колективу – «З води і роси» – будуть додатковим стимулом інтенсивного розвитку «Боярської лісової дослідної станції».


Володимир Отченашко,
начальник науково-дослідної частини

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook