Ніжинський агротехнічний інститут – Мукачівський аграрний коледж: обмінюємося досвідом

23 жовтня 2018 року

     17-18 жовтня з дружнім візитом до інституту завітала делегація одного з відокремлених підрозділів Університету – Мукачівського аграрного коледжу.

    Відокремлені підрозділи Університету постійно співпрацюють, та в силу територіальної віддаленості колектив коледжу відвідав інститут вперше. Приємно, що до нас завітала заступник директора коледжу з навчальної роботи Марія Яцик разом з завідувачами відділеннями: ветеринарної медицини – Мар’яною Гуленко, агрономічним – Ольгою Гудзоватою і бухгалтерських та туристичних дисциплін – Наталією Павлишинець. У складі делегації були і лідери студентського самоврядування коледжу – голова студентської ради Олександр Росул та заступник голови студентського профкому Анастасія Стеблак.

 

     Розпочалася дводенна насичена програма з круглого столу між викладачами та студентами інституту і коледжу. У вступному вітальному слові директор інституту Василь Лукач ознайомив гостей з основними здобутками колективу, наголосив, що ключовою задачею є практична підготовка фахівців як складової системи якості освіти, розширення міжнародних зв’язків. У той же час перед колективом стоїть важливе завдання – первинна акредитація магістерських програм та завершення заходів програми енергозбереження.

    Заступник директора з навчальної роботи Мукачівського аграрного коледжу Марія Яцик презентувала навчальний заклад, зокрема закцентувала увагу на підвищеній конкуренції іноземних закладів освіти, зважаючи на прикордонну зону, що змушує постійно покращувати матеріальну базу, підвищувати рівень педагогічної майстерності. Коледж велику увагу приділяє практичній складовій, профорієнтаційній роботі, підтвердженням чому є стабільний студентський контингент. Студентські лідери в свою чергу розповіли про те, чим живуть їхні колективи, основні напрацювання та ідеї.

 

     Гості ознайомилися з матеріально-технічною та лабораторною базою інституту. Особливу увагу привернув другий поверх лабораторного корпусу, що був спеціально переоснащений для підготовки студентів нової спеціальності «Агрономія». Відвідали музейний комплекс інституту.
     Зустріч продовжилася на навчально-науково-виробничому підрозділі, що став основним пунктом програми. Колег вразила молочно-товарна ферма на навчально-науково-виробничому підрозділі інституту, де оновлено поголів'я великої рогатої худоби, що дало змогу підняти продуктивність дійсного стада в 2,5-2,7 рази; дійне стадо переведено на ефективну систему приготування монокорму і годівлі худоби, що стало можливим завдяки придбанню кормозмішувача з електронними вагами (міксера) білоруського виробництва.

 

     Другий день, 18 жовтня, розпочався з відвідування Меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут». Трагічна загибель студентського куреня стала яскравим проявом патріотизму у боротьбі за незалежну Україну. Експозиція, що розташована у залах-вагонах, розповідає про розвиток українського національного руху початку ХХ століття, ключові події Української революції 1917-21 років, проголошення Української Народної Республіки, дії більшовицької Росії проти молодої Української держави, бій біля станції Крути та повстання на заводі «Арсенал».

 

     Далі – ознайомилися з досвідом роботи молочно-товарної ферми «Красносільська» Борзнянського району – високотехнологічне підприємство з майже 1500 дійних корів. Усі виробничі процеси в господарстві цілодобові. Надої на одну корову складають близько 25-ти літрів, та головне, виявляється, не кількість, а жирність молока, бо з нього виготовляють дорогі сорти сирів. Кожна тварина має державний номер та чіп, і коли заходить до доїльного залу, за допомогою антени зчитується вся інформація. Кормовою базою підприємство забезпечує себе самостійно.

     Приємним завершенням стала екскурсія по Ніжину, який входить до семи кращих історичних міст і містечок України. Наші гості познайомилися з головними етапами розвитку Ніжина, мали можливість побачити «секрет» першого в світі пам’ятника Гоголю – у певній точці огляду в складках плаща вимальовується профіль автора пам’ятника Пармена Забіли, такий оригінальний автограф. Відвідали Храм Всіх святих, ознайомилися з його унікальним архітектурним стилем.

    То ж подібний формат зустрічей має стати доброю традицією в родині відокремлених підрозділів НУБіП України.

Наталья Царук,
декан факультету економіки, менеджменту та логістики

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook