Міжнародні зв’язки кафедри землеробства та гербології: налагодження співпраці з Соціалістичною республікою В’єтнам

12 вересня 2018 року

     Між Україною і В’єтнамом існують давні дружні взаємовідносини. Сьогодні В'єтнам – аграрна країна, яка динамічно розвивається. І оскільки сільське господарство залишається головною галуззю економіки В'єтнаму, керівництво країни зацікавлене в налагодженні взаємовигідної співпраці з науковими центрами і передовими підприємствами аграрного сектору нашої країни.

     Наприкінці літа Надзвичайний та Повноважний Посол Соціалістичної республіки В’єтнам в Україні та Республіці Молдова Нгуєн Ань Туан разом із завідувачем кафедри землеробства та гербології професором Семеном Танчиком відвідали ННІЦ «Агротехнології», створений на базі ТОВ «Агрофірма «Колос», де зустрілися з його директором Леонідом Центилом.

     Посла цікавила як соціальна структура господарства, так і виробничі підрозділи, досягнення та технології. Особливу увагу делегації привернула тема біотехнології та компостування, адже у сільському господарстві В’єтнаму синтезується велика кількість біомаси, яку з використанням біологічних технологій, що розробляє та впроваджує ННІЦ, можна перетворити на високоякісні органічні добрива та знизити хімічне навантаження на ґрунти і покращити їхні фізико-хімічні, мікробіологічні властивості та агрегатний стан.

     Високопоставленим гостям продемонстрували ряд сільськогосподарських культур, в тому числі овочів, які можна виростити за екологічно чистими технологіями з використанням компостної маси, без застосування хімічних засобів.
     За словами посла, таких потужних рослин помідора він ще не бачив. Ця тема настільки його зацікавила, що було запропоновано співпрацювати та розвивати в майбутньому відносини у сфері компостування та біотехнологій.
     Про високий рівень зацікавленості свідчить і те, що другий візит фахівців з республіки В’єтнам відбувся вже на початку вересня. У цій зустрічі крім посла Нгуєн Ань Туана, взяли участь перший секретар і другий секретарі посольства Ле Тху Фионг та Фан Дик Нгіа і радник міністерства сільського господарства В’єтнаму, член хімічної асоціації В’єтнаму і хімічної асоціації В’єтнам-Україна Нгуєн Куок Шу. Більшість з гостей навчалася в нашій країні і тому мовного бар’єру не існувало, що сприяло кращому взаєморозумінню.

     У результаті цих зустрічей досягнуто домовленостей щодо організації візитів у майбутньому для обміну досвідом, навчання та розробки нових технологій. До кінця вересня планується приїзд в’єтнамських фахівців на кафедру землеробства та гербології для деталізації планів співпраці.

Семен Танчик,
завідувач кафедри землеробства та гербології,
Микола Косолап,
доцент кафедри землеробства та гербології

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook