Сучасні тенденції розвитку агробізнесу під увагою викладачів кафедри підприємництва та організації агробізнесу

15 червня 2018 року

     Сучасний агробізнес це не тільки вирощування традиційних сільськогосподарських культур та тварин. В сучасних умовах підприємці значно розширили набір так званих «нішевих культур», відійшовши від традиційних галузей сільського господарства.

     Однією з таких галузей є горіхівництво, яке інтенсивно розвивається в останні роки. Грецький горіх є дуже перспективною культурою, усі частини якого від листя до коренів використовуються людством, не кажучи вже про цінні плоди та деревину. Однак водночас це довгострокова інвестиція, максимальна віддача від якою приходить лише на п’ятнадцятий рік вегетації. Це змушує садівників знаходити додаткові варіанти заробітку, поки горіхові насадження підростають.

     Доценти кафедри підприємництва та організації агробізнесу Михайло Маршалок, Віталій Радько, Сергій Нікітченко та доцент кафедри статистики та економічного аналізу Андрій Музиченко, з метою вивчення організації горіхового бізнесу відвідали ТОВ «Каридія» Мукачівського району Закарпатської області.

     Товариство «Каридія» займається вирощуванням грецького горіху та фундуку. Перший урожай горіха в товаристві побачать через 7 років. Тому щоб зменшити витрати у підприємці посадили ущільнюючі культури, сливи і картоплю, які дозволять отримувати продукцію до плодоношення горіхових насаджень.

     Працівники підприємства ознайомили викладачів з технологічними особливостями вирощування горіхів, організацією виробничих процесів, організаційно-економічними умовами ведення горіхового бізнесу. З боку науковців було чимало запитань на які працівники підприємства дали грунтовні відповіді.

     Працівники кафедри всловлюють щиру подяку директору Мукачівського аграрного коледжу Юрію Юрійовичу Садварі за сприяння у організації зустрічі.

Михайло Маршалок,
доцент кафедри підприємництва та організації агробізнесу

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook