Участь кафедри фінансів у Х Міжнародному конгресі «Прибуткове свинарство»

11 червня 2018, 19:00
05 червня 2018 року з ініціативи Асоціації «Свинарі України» було проведено Х Міжнародний конгрес «Прибуткове свинарство», який є однією з наймасштабніших галузевих подій не лише в Україні, але і за її межами, цьогоріч об’єднав понад 650 учасників, серед яких близько 400 – власники та керівних сільськогосподарських підприємств з усіх областей.
 
До участі долучилися представники посольств, міжнародних організацій та бізнесу, комерційних компаній, галузевих об’єднань, фінансових установ та засобів масової інформації. Викладачі кафедри фінансів Давиденко Н.М., Буряк А.В., Данилевька-Жугунісова О.Є., Мрачковська Н.К. та Тітенко З.М. прийняли активну участь у обговорені ключових питань.
 
Конгрес «Прибуткове свинарство» став майданчиком для відвертої розмови між виробниками, провідними міжнародними та вітчизняними експертами та владою про все, що стосується галузі свинарства. Державна підтримка галузі й оподаткування, проблеми та перспетиви розвитку, прозоре формування цін на живець – лише незначна частина тем, які були охоплені на заході.
 
     
За структурою конгрес був розподілений на три секції. В ході бізнес-секції учасники поговорили про проблеми державної підтримки галузі тваринництва. В ході інтерактивного голосування з’ясувалось, що жоден сільгоспвиробник не підтримує затверджені урядом програми на 2018 рік. Натомість 60% респондентів виступили за відміну дотацій на користь зменшення ставки ПДВ на сільськогосподарську продукцію.
 
Після предметної дискусії про державну політику свинарі обговорили проблеми забезпечення та контролю епізоотичного благополуччя в Україні. Учасники дискусії охопили теми про спільні зусилля компетентного органу та виробників для покращення ситуаціїта перевірки свиногосподарств в умовах відсутності мораторію.
 
Наступна дискусія була присвячена механізмам захисту внутрішнього ринку свинини в умовах участі України в СОТ. У цьому обговоренні взяли участь радник прем’єр-міністра України Валерій П’ятницький, незалежний консультант із питань розвитку м’ясного бізнесу Євген Шатохін, а також Артур Лоза та Віталій Башинський. В рамках даної дискусії, 61,5% респондентів відмітили, що відчувають потребу у захисті внутрішнього ринку свинини від імпорту.
 
В рамках даного заходу була проведена церемонія нагородження «Лідер галузі». За вагомі здобутки нагороди отримали ТОВ «Нива Переясловщини», ТОВ «Гудвелі України», ТОВ «Марлен-КД», ПАП «Агропродсервіс», ТОВ «Глобенський свинокомплекс» та інші.
Під час конгресу учасники мали можливість обмінятися досвідом та налагодити партнерські зв’язки. Дані заходи є корисними для співпраці практиків аграрного бізнесу та науковців.
 
Буряк М.І.,

асистент кафедри фінансів 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook