Міністерство освіти і науки зацікавили розробки кафедри автоматики та робототехнічних систем імені академіка І.І.Мартиненка

23 травня 2018 року

     Кафедру автоматики та робототехнічних систем імені академіка І.І.Мартиненка Національного університету біоресурсів і природокористування України відвідав представник департаменту науково-технічного розвитку Міністерства освіти і науки України Олександр Тішура. Його цікавили напрями наукової діяльності кафедри, її матеріально-технічне забезпечення, кадровий потенціал, співпраця з агробіологами (наукові дослідження кафедри пов’язані з автоматизацією складних біотехнічних об’єктів – споруд закритого грунту, пташників, біогазових комплексів, дистанційною діагностикою рослинних насаджень) тощо.

 

   Гостю продемонстровані наукова проблемна лабораторія, оснащена фітотроном, здатним моделювати природні умови вирощування рослин, біогазову установку для аналізу здатності рослинної сировини генерувати метан, коптери з різноманітними сенсорами та програмним забезпеченням для дистанційного аналізу станів рослинних насаджень (до речі, їх використання допомогло оперативно провести енергоаудит корпусів університету), телекомунікаційну систему для аналізу якості функціонування сучасних технічних засобів і мереж передачі інформації. Усе зазначене функціонує завдяки використанню комп’ютерно-інтегрованих систем автоматизації, побудованих на використанні інтелектуальних алгоритмів обробки інформації.

 

   Результати наукових досліджень були втілені і в навчальні лабораторії: автоматизації технологічних процесів, комп’ютерно-інтегрованих систем, робототехніки, мікропрцесорної техніки, тощо. 

    Олександра Тішуру познайомили з кафедрою агрохімії та якості продукції рослинництва імені О.І.Душечкіна, спіробітники котрої активно брали участь у проведенні наукових досліджень при виконанні кафедрою АРС наукового проекту щодо дистанційної оцінки станів рослинних насаджень. Доцент цієї кафедри Наталія Пасічник продемонструвала спеціалізоване устаткування для досліджень грунтів та рослин, використання яких дало фахівцям з автоматизації створити оперативні автоматизовані системи прогнозу.

   Також В.О.Тішура завітав на факультет захисту рослин, біотехнології та екології, де був ознайомлений з сучасними лабораторіями для діагностики хвороб рослин. Завершилась зустріч екскурсією в ботанічний сад університету та на кафедру конярства і бджільництва.


 

Віталій Лисенко

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook