Педагоги професійного навчання пройшли першу практику – навчальну

28 лютого 2018 року

      Студенти спеціальності «Професійна освіта» спеціалізації «Технологія виробництва і переробки продуктів сільського господарства» у лютому 2018 року на базі НУБіП України пройшли свою першу практику. Після закінчення навчання ці студенти отримають кваліфікацію «педагог професійного навчання», тому практична складова освітнього процесу є надзвичайно важливою.

     Чим займалися студенти на практиці? У перший її день було проведено вступний інструктаж із охорони праці та безпеки життєдіяльності та інструктаж на робочих місцях. Студентів ознайомили із завданнями практики, вимогами до оформлення звітів. Вони отримали завдання для самостійної роботи. Керівники практики, доценти кафедри педагогіки Леся Маценко і Валентина Теслюк озброїли студентів методичними матеріалами для проходження практики: щоденниками та методичними рекомендаціями.

     Наступним етапом було ознайомлення із структурою НУБіП України, основними завданнями його структурних підрозділів, роботою деканату та кафедр гуманітарно-педагогічного факультету. Вивчалась навчальна, методична, наукова, інноваційна, міжнародна, виховна, профорієнтаційна робота кафедр. Відбулося детальне ознайомлення з веб-сторінкою гуманітарно-педагогічного факультету. Студентам розповіли про рейтингове оцінювання роботи НПП в НУБіП України.

     Продовжуючи знайомство з роботою кафедр факультету, звернули увагу на навчально-методичну роботу кафедр. Ознайомилися з вимогами щодо оформлення навчально-методичних комплексів із дисциплін та проаналізували комплекси методичного забезпечення на кафедрах.
     Далі за планом практики було знайомство з роботою випускової для студентів кафедри – педагогіки. Ми вивчали документацію кафедри, її навчальну, методичну, наукову, виховну роботу, міжнародну діяльність та профорієнтаційну роботу, матеріальну базу.

     Наступним етапом практики було вивчення організації, змісту та форм роботи наставника студентської групи. Аналізували плани виховної роботи наставників, план виховної роботи гуманітарно-педагогічного факультету, вивчали вимоги до планування виховної роботи. Студенти ознайомилися із журналами наставників та проаналізували зміст рубрики «Виховна робота» на веб-сторінці факультету.
     Також було проведене заняття на тему «Методика підготовки сценаріїв виховних заходів», на якому студенти проаналізували різні сценарії.

     Наступним завданням практики було проаналізувати методи та форми навчання в НУБіП України, відвідати навчальні заняття та проаналізувати їх за відповідною схемою. Кожен студент відвідав 2 лекційних та 2 семінарсько-практичних заняття різних викладачів гуманітарно-педагогічного факультету.
     Протягом усієї практики велася підготовка відповідних матеріалів до звітів з практики, заповнювалися щоденники практики. Заключним етапом стало обговорення та підведення підсумків практики, захист звітів.

     Маємо надію, що ці два тижні практичного навчання стануть у нагоді нашим студентам і вони зможуть реалізувати набуті уміння і навички, коли зайдуть в аудиторію, щоб провести перше у своєму житті заняття.

Леся Маценко,
доцент кафедри педагогіки

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook