В університеті пройшла міжнародна науково-практична конференція «Ліси Східної Європи у світі, що змінюється», присвячена 80-річчю академіка Анатолія Швиденка

29 вересня 2017 року

     Другий день міжнародної науково-практичної конференції «Ліси Східної Європи у світі, що змінюється», присвяченої 80-річчю академіка Анатолія Швиденка, розпочався, як і годиться для лісівників, у лісі. А саме - у Боярському лісництві, де професор Андрій Білоус продемонстрував учасникам унікальне еталонне насадження, спостереження за яким ведеться з 1956 року. Сьогодні цим соснам вже 199 років, а їхня висота сягає 41 метра. Багаторічні дослідження показали, що природної стиглості вони досягають у 163 роки. Після цього розпочинається їхнє усихання.

     То що ж робити з такими деревами? Логічним продовженням цієї розмови стало обрання наступного об’єкта. Професор Віктор Маурер розповів про природнє поновлення сосни звичайної в умовах свіжої субдіброви на ділянці Плесецького лісництва. Ця пробна площа закладена 2011 року. Основним завданням досліджень тут науковці бачать перехід до сталого ведення лісового господарства. Приміром на цій ділянці природнім шляхом насадилося майже 11 тисяч дерев на 1 гектар. Тоді як у штучних насадженнях наразі саджають по 7-8 тисяч.

     Вплив застосування різних способів та інтенсивності рубок догляду на формування деревостанів на прикладі ділянки того ж таки Плесецького лісництва продемонстрував доцент В’ячеслав Левченко.

   Після екскурсії дослідними ділянками учасники приїхали у Дзвінківський навчально-науково-виробничий центр, де їх зустрів головний лісничий Боярської ЛДС Олександр Шевчук, який коротко розповів про історію станції (а вона сягає аж 1925 року!) і роботи, що тут ведуться.

 

     А далі Анатолій Швиденко посадив пам’ятний дуб на згадку про цю конференцію. Після чого перейшли до наукових доповідей. Андрій Білоус представив результати своєї роботи з оцінювання біомаси лісів за даними дистанційних вимірювань, яку він виконував з колегою Віктором Миронюком. Який, до речі, представив ще одне дослідження – стосовно хмарних технологій Google як засобу для уточнення площі лісів України.

     Основні проблеми розвитку біотехнологій у Боярській ЛДС виклала Оксана Чорнобров. Моделювання ходу росту модальних дубових деревостанів Українського Полісся запропонував обговорити Олександр Бала. Про свої дослідження провідників горіння (мохів, лишайників, лісової підстилки) говорив Володимир Корень.

 

     Питання створення лісових культур у степу підняла Владислава Борисенко. Воно тим більш актуальне, що розглядає Донецьку область – територію, по якій прокотилася війна і тому тут не можна здійснювати повноцінний догляд: у землі все ще багато снарядів тощо. Взагалі, як наголосив Микола Завада, наукове ведення лісового господарства в Україні потрібно ставити на державному рівні.

 

 

     На правах господаря учасників з Днем працівника освіти привітав директор ННІ лісового і садово-паркового господарства Петро Лакида. Він подякував всім за цікаву дискусію, яка тривала ці два дні. А на ділянках лісництв була настільки активною, що навіть дещо затримала графік роботи конференції. Адже саме для спілкування і організовуються такі наукові заходи.

 

 

    А закінчився день на дуже приємній ноті. Олександр Шевчук вручив Анатолію Швиденку значок «Почесний лісівник Боярської ЛДС», а колеги подарували ювіляру картину.

Ірина Білоус

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook