Вчені ННІ лісового і садово-паркового господарства продовжують співпрацю з Лісовою cлужбою США

23 травня 2017 року

     Останнім часом Регіональний Східноєвропейський центр моніторингу пожеж, що працює на базі НУБіП, провів низку заходів науково-практичного спрямування з Лісовою Службою США.
     У рамках цієї співпраці проходять стажування науково-педагогічного персоналу НУБіП у провідних університетах та дослідницьких центрах США. 18 травня 2017 року завершилося стажування доцента кафедри лісової таксації та лісовпорядкування Віктора Миронюка, який протягом 6 тижнів вивчав досвід моделювання динаміки лісових пожеж в Портландському університеті (штат Орегон, США)під керівництвом відомого фахівця Лісової служби Алана Ейгера. Вчений опрацював геоінформаційну основу прогнозування ймовірних ризиків пожеж на радіаційно забруднених територіях Чорнобильської зони відчуження.

    Дослідження переважно стосувалися моделювання просторово-часового розподілу історичних пожеж, які сталися на території зони відчуження за останні 25 років. Аналогічні дослідження проводяться в США вже тривалий час і мають позитивні результати. Разом зі спеціалістами Університету штату Портленд визначено перспективи продовження цієї співпраці, зокрема дослідження соціально-екологічно аспекту проблеми транскордонних лісових пожеж, які періодично виникають на території України та Білорусії.
     Під час перебування в США Віктор Миронюк відвідав низку науко-дослідних установ Лісової Служби США, які розташовані на території Тихоокеанського узбережжя США – у містах Портланд, Корваліс, Пендлтон, познайомився з лісівничими заходами охорони лісів від пожеж. А також обговорив з американськими колегами перспективи наукового співробітництва, зокрема щодо використання сучасних ГІС-технологій та даних дистанційного зондування Землі для задач вітчизняної практики охорони лісів від пожеж, інвентаризації лісових ресурсів тощо.

     Цим дослідженням на кафедрі екологічного менеджменту Університету штату Портленд було присвячено семінар.

Сергій Зібцев,
директор Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)