Студенти-агрономи вивчають секрети виробництва у кращих садівничих господарствах

1 жовтня 2016 року

     Садівниче господарство СТОВ «Агро-еталон», що на Вінниччині, – одне з найкращих в Україні. Тут щороку збирають близько 15 тис. тонн високоякісних яблук, на які є великий попит навіть у країнах ЄС. Головний агроном господарства Олександр Дмитраш завжди з радістю розкриває секрети свого великого виробництва (лише яблуневих садів тут майже 500 га).

     22 вересня на базі цього прогресивного господарства відбулося чергове виїзне заняття магістрантів під керівництвом доцентів кафедри В.О. Сіленком та Н.В. Шевчук. Студенти отримали унікальну можливість ознайомитися з інтенсивними садами яблуні та груші, особливостями формування дерев різних сорто-підщепних комбінувань, системою захисту рослин.

     Перше, що вражає,  –  кількість і якість (!) плодів на деревах, висота яких не перевищує 2,5 м. Орієнтовний врожай – 50-70 т/га залежно від сорту. Такий показник є високим навіть для садівників у Нідерландах, Італії, Німеччині. Від магістрів було багато запитань як технологічного, так і організаційного характеру. На зборі урожаю одночасно задіяно 32 бригади, технічне забезпечення процесу має працювати як годинник. Усе це студенти побачили на власні очі.

     Вони також ознайомилися із конструкцією так званого сировинного саду яблуні, створеного з імунних сортів на напівкарликовій підщепі. З таких дерев отримують плоди за мінімальної кількості хімічних обробок, а, отже, ці яблука придатні для виготовлення високоякісних натуральних соків (в т.ч. для дитячого харчування).

    

     Олександр Дмитраш також продемонстрував нам усю лінійку техніки для саду, детально розповів про особливості використання різних машин, механізмів і пристроїв. На жаль, майже всі вони закордонного виробництва. 

    

     Студентам показали і найбільше в Україні фруктосховище на 17 тис. т., оснащене 78 холодильними камерами, сучасну сортувальну лінію, де кожен плід автоматично знаходить своє місце залежно від розміру, щільності м’якоті, інтенсивності забарвлення.

     Масштаби виробництва, рівень його організації справляють величезне враження. Це та найвища планка, якої може досягнути агроном – садівник. Випускник НУБіП Олександр Дмитраш цієї планки досягнув а, головне, – щедро ділиться своїм досвідом із молоддю.

Ми всі – і студенти, і викладачі, дуже йому вдячні. Такі уроки принесуть свої плоди обов’язково!

Наталія Шевчук,
доцент кафедри садівництва
ім. проф. В.Л. Симиренка
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook