Проведено акушерську та гінекологічну диспансеризацію поголів’я тварин у навчально-дослідних господарствах

31 жовтня 2015 року

     У відповідності до наказу ректора від 22 вересня 2015 р. № 1058 «Про проведення диспансеризації тварин у ВП НУБіП України» співробітниками кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин доцентами Жуком Ю.В., Вальчуком О.А., Деркачем С.С. та ст. викладачем Мазуром В.М. у період з 15 по 29 жовтня 2015 р. було проведено акушерську та гінекологічну диспансеризацію поголів’я тварин ВП НУБіП України «Великоснітинське НДГ ім. О.В. Музиченка» та ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція».
     Проаналізовано структуру поголів’я корів у господарства: кількість тільних, після отелення, після осіменіння та неплідних. Особлива увага зверталась на показники відтворної функції тварин: вихід телят, заплідненість після першого осіменіння, тривалість сервіс-періоду, міжотельного періоду, індексу осіменіння, тривалості неплідності.

    Диспансеризацію розпочали з аналізу умов утримання, годівлі корів у сухостійний період і в родильному відділенні та їх клінічне дослідження. За результатами проведеного обстеження запропоновано превентивні заходи, які потрібно провести в ці періоди з метою забезпечення фізіологічного перебігу отелення, попередження виникнення акушерської патології та стимуляції репродуктивної здатності корів у післяродовий період.
 

     Проведено трансректальну діагностику вагітності у корів, досліджено неплідних тварин для встановлення причини неплідності. У відповідності з встановленим діагнозам розроблено схеми лікування таких корів.

     

     Також було досліджено дійних корів на наявність у них клінічних та субклінічної форм маститів та запропоновано відповідні схеми лікування.

     За результатами проведеної диспансеризації головним лікарям господарств було надано рекомендації, щодо проведення лікувально-профілактичних заходів для покращення стану відтворної здатності та захворюваності корів на мастит.

 

Ю.В. Жук,

доцент кафедри акушерства, гінекології та

біотехнології відтворення тварин 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook