Студмістечко: велике прибирання до Великодня

3 травня 2024 року
  Сьогодні наша країна, весь український народ проходить через тяжке випробування – окупацію ворогом, який хоче забрати найголовніше – нашу волю та свободу. Під час війни ми не лише залишаємося міцними, а й зберігаємо наші давні традиції української культури. Наш університет продовжує святкувати важливі свята, зберігає унікальні ремесла та традиційні звичаї, що зумовлені столітнім спадком наших предків. Це підтримує нашу ідентичність та є символом нашої стійкості та гордості.

  Великдень – це особливе свято, що зберігається в українській культурі з покоління в покоління. Четвер на Страсний тиждень, який цього року припав на 02 травня, відомий як Чистий четвер. Цей день має глибоке релігійне та символічне значення. День, з якого починаються головні події останнього тижня перед Великоднем.
  Традиція прибирання перед Великоднем має як християнське, так і дохристиянське коріння. Навесні всім нам хочеться оновлення й очищення. Генеральне прибирання перед Великоднем – гарна традиція. За давніми українськими звичаями, готуючись до свята, добрі господарі наводять лад та чистоту у своєму домі. Уже третій рік, як Чистий четвер не зовсім традиційний для українського народу, бо не в усі домівки він прийшов, оскільки багато з них знищені ворогом.

  У студентському містечку НУБіП України також існує традиція проведення передвеликодньої толоки, під час якої всі – і студенти, і співробітники, і навіть найменші мешканці гуртом прибирають в гуртожитках та прилеглу територію. Дякуємо Збройним Силам України за можливість прибирати наші домівки та зустрічати світле свято Великодня.
  Цьогоріч мешканці завзяттям прибирали в кімнатах, мили вікна, дзеркала, кухні та місця загального користування. Хлопці провели обрізку дерев та кущів. Дівчата висаджували нові квіткові композиції, кущі. Спільно фарбували лавки, бордюри та огорожі. І не забули про наведення ладу в складських приміщеннях, провели генеральне прибирання в читальних залах і спортивних кімнатах.

 

 

 

 

  

  Сергій Стецюк, директор студентського містечка зазначає, що все починається із внутрішнього стану людини. Наше ставлення до країни, природи, інфраструктури і до людей зумовлене нашими цінностями, із серця походять добрі чи лихі наміри. Відтак, спільні прибирання для того, аби мешканці зберігали і підтримували чистоту.

 

  Пам'ятайте, що прибирання перед Великоднем - це не лише про чистоту дому, але й про очищення душі та підготовку до зустрічі світлого свята.  Докуємо усім учасникам передвеликодньої толоки за активну, енергійну, самовіддану працю задля спільного затишку і добра!


Шановні мешканці гуртожитків вітаємо Вас з Чистим четвергом

та настанням великодніх свят!
Хай ясними стануть думки, а землі України очистяться від загарбників!

 

Мирослава Терлецька,
провідний фахівець студентського містечка 


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook