Сучасний дрон поповнив базу лабораторії моніторингу пестицидів у технологіях захисту рослин

19 жовтня 2023 року
  Внесення засобів захисту рослин дронами на сьогодні – перспективний напрям у регулюванні в полі комплексу шкідливих організмів.

  Один з таких перспективних дронів – ХAG 40 – вартістю близько 800 тисяч гривень поповнив днями навчальну базу лабораторії моніторингу пестицидів у технологіях захисту рослин кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин. Він обладнаний мультиспектральною камерою, що допомагає оцінити фітосанітарний та фітотоксикологічний стан посівів і спланувати роботу дрона-обприскувача так, щоб він працював лише у тих місцях, де це необхідно. Невеликі витрати енергії, ефективне покриття рослин (за рахунок дрібної краплини), низький рівень шуму – все це зацікавлює фахівців для використання такої техніки у системах захисту рослин.
  Ми впроваджуємо в освітній процес моніторинг стану посівів сільськогосподарських культур за допомогою дронів із регламентованим застосуванням бакових композицій засобів хімічного і біологічного захисту рослин, зокрема, у короткоротаційних польових сівозмінах, а також за систематичного аналізу комплексу факторів в овочівництві, коментує завідувач кафедри Микола Доля. І цей дрон, який нам надали наші партнери з компанії ексклюзивного дистрибютора групи компаній DronUA, тому яскраве підтвердження і можливість студентам опановувати найсучаснішу техніку.

 

  Вперше на кафедрі розробили модель дистанційного моніторингу контролю наслідків застосовуваних засобів хімізації на зернових, технічних і ефіроолійних культурах із наданням прийомів детоксикації культурних рослин на перших етапах органогенезу, що зацікавило виробничників. Зараз викладачі кафедри регулярно виїжджають на посіви озимих в Кіровоградській, Дніпропетровській та інших областях з питання впровадження. У нових формах землекористування за наукового супроводу кафедральних фахівців із високою економічною ефективністю впроваджуються ресурсоощадні технології захисту рослин від комплексу шкідливих організмів.

Ірина Кушніренко
 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook