Патріотичне виховання та профорієнтаційна робота: співробітниці кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну взяли участь у Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну «Барви нації»

9 жовтня 2023 року
  З 03 жовтня по 05 жовтня 2023 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України було організовано та проведено Всеукраїнський конкурс з флористики та фітодизайну.

  «Барви нації»: такою була тема Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну у 2023 році, а сам конкурс проходив у змішаному форматі. Оцінювання командних проєктів, які були представлені на території Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України здійснювало члени журі від Національного університету біоресурсів і природокористування України та координатор проєкту. Склад журі:

 • Піхало Олеся Віталіївна, доцентка кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну, кандидат сільськогосподарських наук;
 • Колесніченко Олена Валеріївна, завідувачка кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну, професор, доктор біологічних наук;
 • Домрачева Тетяна Василівна, завідувачка лабораторією квітникарства Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України.

  У конкурсі прийняли участь команди з усіх областей України, а у фінальному етапі – 34 команди. Учасники Конкурсу презентували свої роботи у двох номінаціях: «Квіткові килими» та «Флористична скульптура».
  Команди переможці, що посіли 1 місце в номінації «Квіткові килими»:

 1. Команда Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді з проєктом «Квіти за тином».
 2. Команда КЗ «Татарбунарський будинок дитячої та юнацької творчості» Татарбунарської міської ради Одеської області з проєктом «Краса крізь роки».
 3. Команда Клесівської гімназії Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області з проєктом «Барви нації».
 4. Команда Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції з проєктом «З Україною в серці».
 5. Команда комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради з проєктом «Нація незламних людей».
 6. Команда Межівського ліцею № 1 Межівської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області з проєктом «Український вінок – краса і традиції сплелись воєдино».

  До вашої уваги фото робіт команд-переможців цьогорічного конкурсу «Барви нації», які презентували свої роботи в очному форматі:

  У номінації «Флористична скульптура» призові місця отримали такі команди:

 1. Команда Комунального закладу «Ямпільська станція юних натуралістів Ямпільської селищної ради» Сумської області з проєктом «Соборна, вільна, кольорова».
 2. Команда Комунального закладу позашкільної освіти «Одеський центр дитячої та юнацької творчості «Самоцвіт» з проєктом «Український характер».
 3. Команда Центру дитячої та юнацької творчості Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області з проєктом «Лялька – мотанка Оберіг».

  Окрім представлення та захистів проєктів для конкурсантів було проведено профорієнтаційний захід з цікавим та пізнавальним майстер-класом «Флораріум: рослини та інертний матеріал», у межах якого учасники спробували самостійно виготовити мініфлораріуми, аби здобути нові знання та навички, і в подальшому, в домашніх умовах, спостерігати за ростом та розвитком рослин у створеній власноруч штучній екосистемі.

Природа так про все подбала, що всюди ти знаходиш, чому вчитися!

Олена КОЛЕСНІЧЕНКО,
завідувачка кафедри ландшафтної
архітектури та фітодизайну

Олеся ПІХАЛО,
доцентка кафедри ландшафтної
архітектури та фітодизайну

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook