Виховання у студентських гуртожитках: нарада з вихователями та новообраними головами студентських рад

20 вересня 2023 року
«Колектив – це дуже чутливий інструмент, який творить музику виховання,
необхідну для впливу на душу кожного вихованця.
Творіть тільки тоді, коли цей інструмент настроєно»
В.О. Сухомлинський
  Саме під таким меседжем відомого педагога відбулася 19 вересня спільна нарада з вихователями та новообраними головами студентських рад гуртожитків.
  Відкриваючи нараду, проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Кваша Сергій Миколайович, відзначив важливість зустрічі для успішної координації роботи усіх учасників освітнього процесу в середовищі студентського кампусу. Проректор закликав гуртуватися вихователів, лідерів студентського самоврядування та адміністрацію гуртожитків задля спільної мети – ефективного виховного процесу та розвитку інтелектуального, творчого та фізичного потенціалу молоді.
 
  Директор ННЦ виховної роботи і соціального розвитку Михнюк Сергій Вікторович прокоментував права, обов’язки та відповідальність, які покладені на вихователів гуртожитків відповідно до наказу ректора. Сергій Вікторович висвітлив цілі і завдання, поставлені перед згаданими науково-педагогічними працівниками на 2023-2024 навчальний рік, зокрема, створення сприятливого соціально-побутового середовища для студентів, формування колективів студентів та набуття ними лідерських навичок, превентизацію адиктивної поведінки. Особливу увагу було загострено на системності у роботі зі студентами-мешканцями гуртожитків усіх курсів навчання загалом і першокурсників зокрема.
 
 
  Стецюк Сергій Васильович, директор студентського містечка, детально розглянув організацію роботи голів студентських рад гуртожитків і їхню взаємодію із завідувачами гуртожитків. Він підкреслив важливість спільної роботи цих структур для покращення умов проживання студентів у гуртожитках та розвитку студентського співтовариства.
 
  У різному обговорили питання участі первинної профспілкової організації студентів та аспірантів НУБіП України у реалізації ініційованих студентськими радами гуртожитків проєктів на чому наголосив Мельник Олексій Олегович, голова профспілки. Гонський Володимир Васильович, провідний фахівець відділу виховної роботи та студентських справ, нагадав про досвід проведення заходів національно-патріотичного характеру у студентському кампусі й запропонував вихователям та головам студентських рад продовжувати таку позитивну практику у реалізації виховного процесу.

  Отже можемо впевнено сказати, що гуртожиток – це не просто будівля, де ми живемо – це місце, де ми формуємо свою ідентичність, вчимося жити спільнотою і відкриваємо себе в цьому світі. Тому виховання у гуртожитку – це не лише навчання правилам спільного проживання, але і шлях до розуміння самих себе і своїх цінностей.

 
 
Лариса Нестеренко,

начальник відділу виховної роботи та студентських справ 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook