Як пройшло знайомство першокурсників із навчально-матеріальною базою підрозділів ННІ лісового і садово-паркового господарства

10 вересня 2023 року
  22 серпня 2023 року на практичному занятті з дисципліни «Основи фахової підготовки» студентам першого курсу третьої групи ЛГ-2303 у рамках розвитку програми інституту наставників спільними зусиллями декількох кафедр було проведено ознайомлювальні екскурсії із відповідними лабораторіями та центрами Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України.

  Захід розпочався із відвідування першокурсниками разом із наставником групи ЛГ-2303 Андрієм ЛАЩЕНКОМ і викладачем основ фахової підготовки Сергієм СЕНДОНІНИМ навчальної лабораторії «Музей лісових звірів і птахів ім. професора О.О. Салганського», де студенти ознайомилися із історією музею, дізналися про витоки його становлення й шляхи поповнення профільних колекцій звірів та птахів, а також роль у навчально-науковому та культурно-виховному процесі від завідувача музею Романа ГУРЖІЯ (на базі музею постійно проводяться лекційні, лабораторно-практичні заняття, навчальні практики з лісової зоології, відбуваються курси із зоогеографії, еволюції тваринного світу, мисливських трофеїв, організації полювання тощо).

    

  Особливо цікавим у освітньо-науковій екскурсії для студентів була розповідь завідувача про колекцію датовану 1907–1908 рр., формування якої належало видатному діячу охорони природи Ф.Ф. Шиллінгеру, а це 11 опудал у експозиції!, унікальні способи консервування та зберігання цих рідкісних експонатів.

  Надалі студенти відвідали навчальну лабораторію інженерно-технічного забезпечення лісового комплексу на базі якої створено демонстраційно-навчальну експозицію обладнання компанії STIHL для презентації нових механізмів, проведення практичних занять, діагностики, ремонту, регулювання найрізноманітніших вузлів та агрегатів, де завідувач Андрій ПЕТІЛОВ особисто провів міні майстер-клас за окремими зразками обслуговування техніки.

  Цей спільний проект успішно триває вже восьмий рік, є яскравим прикладом вдалої співпраці між навчальним закладом та приватним бізнесом, яка розпочалася ще у 2016 році із відкриття першої демонстрації зі зразками техніки Stihl – міжнародної компанії, що виготовляє мотоінструмент: бензопили, мотокоси, газонокосарки, бензорізи та ін., має власні заводи в Німеччині, Швейцарії, США, Бразилії, Китаї, а також завод дочірньої компанії VIKING в Австрії.

  Найсучасніші мотопили STIHL для підготовки фахівців лісового і садово-паркового господарства зацікавили хлопців навіть своїм зовнішнім представленням, як і вся лінійка бензо та електроінструменту, акумуляторної техніки та ручного інструменту німецького виробника. Відтак студенти зрозуміли, що матимуть можливість закріплювати свої теоретичні знання, вивчаючі сучасні технології не на фото, а у передовій лабораторії, де завжди будуть представлені найновітніші розробки всесвітньовідомого виробника професійної техніки лісового сектору.

  Зустріч продовжилася прогулянкою перлиною НУБіП України – ботанічним садом загальнодержавного значення, який складається з 6 наукових лабораторій: дендрології та лісової селекції, плодово-овочевих культур, квітникарства, екології рослин, зоології, зеленого будівництва. Загальна кількість видів, різновидів, гібридів, культиварів та форм які зростають на території Ботанічного саду становить понад 1,5 тис. таксономічних одиниць.

  Першокурсники завітали й до лісівничо-просвітницького центру, де ознайомилися з лісовим біорізноманіттям, деревними рослинами різних регіонів України – від Карпат і до Криму, флорою лісових луків, боліт та узлісь, садивним матеріалом аборигенних лісових видів для створення українських лісів із розсадників філій лісових підприємств ДП «Ліси України».

  У центрі представлено окремі експозиції щодо неповторних виробів з деревини, технологій переробки лісоматеріалів та виготовлення сучасних меблів; особливостей створення об’єктів садово-паркового мистецтва із можливістю перегляду добірки відеофільмів про історію, сучасний стан і особливості даних галузей.

  Як зазначила завідувач центру Марина КАЛЬЧУК, дякуючи наполегливим партнерським зусиллям ННІ лісового і садово-паркового господарства, Державного агентства лісових ресурсів України, ДП «Ліси України» та Боярської лісової дослідної станції й громадської організації «Товариство лісівників України» центр повноцінно функціонує та радісно приймає всіх охочих.

  Згадуючи крилатий вислів безумовного патріота України Костянтина Ушинського «Учень – це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який треба запалити», бажаємо першокурсникам якісно реалізувати себе у навчальному процесі, усвідомити важливість отримання належних фахових знань, постійно розвиватися особистісно, усвідомлюючи свою приналежність до славетного студентства Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Андрій ЛАЩЕНКО,
доцент кафедри таксації лісу та лісового менеджменту
Сергій СЕНДОНІН,
доцент кафедри лісівництва
Роман ГУРЖІЙ,
завідувач навчальної лабораторії
«Музей лісових звірів і птахів ім. професора О.О. Салганського»
Андрій ПЕТІЛОВ,
завідувач навчальної лабораторії інженерно-
технічного забезпечення лісового комплексу
Марина КАЛЬЧУК,
завідувач Лісівничо-просвітницького центру

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook