Відповідальний секретар приймальної комісії Сергій Ковалевський про підсумки вступної кампанії до магістратури: надійшло 5116 заяв

23 серпня 2023 року

  Ось і завершилася вступна кампанія 2023 року до магістратури. Про її підсумки ми поспілкувалися з відповідальним секретарем приймальної комісії Сергієм Ковалевським.

  • Отже, вступ до магістратури завершився. Певна, було непросто, адже час в Україні воєнний…

— Звісно, всім нам зараз непросто, але колектив приймальної комісії працював на повну силу. До магістратури університету надійшло загалом 5116 заяв, 2855 з них – на контрактну форму навчання.
  Професійні психологи говорять, що потрібно ставати кращим не за когось, а за себе вчорашнього. Ось і ми щороку робимо аналітику, порівнюємо, чи ростемо. Так от цього року НУБіП щодо прийому до магістратури втримався на тому ж рівні, що й у минулі роки. З врахуванням обставин, непогано.

  • А які спеціальності (чи освітні програми) виявилися найбільш популярними?

— У п’ятірку увійшли «Право», «Галузеве машинобудування», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Агрономія», «Агроінженерія». «Право» тримається у нашому топ вже не перший рік. А технічних спеціальностей, як бачимо, побільшало. Можливо тому, що молодь розуміє: Україна розвиватиме свій оборонний комплекс, нарощуватиме енергетичну безпеку і, звісно, годуватиме світ. Ось і подають документи на відповідні наапрями.

  • Чи багато прийшло до магістратури НУБіП випускників інших закладів вищої освіти?

— Продовжити навчання у магістратурі саме нашого університету виявили більше 2 тисяч володарів дипломів бакалавра з інших закладів вищої освіти. Наскільки це багато, вирішувати вам. Нас же радує, що така тенденція зберігається, і кількість бажаючих навчатися у НУБіП росте.
  Кажуть, голосування гривнею найбільш чесне. Думаю, голосування дипломом бакалавра чесне не менш. Адже ці молоді люди вкладають не лише кошти, а й свій час у освіту в університеті, який вважають найперспективнішим. І згідно високих місць у національних і міжнародних рейтингах НУБіП виправдовує цю довіру з року в рік.
  І наприкінці ще раз нагадуємо: прийом заяв закінчено, але залишився ще тиждень, протягом якого ви ще встигаєте подати документи для зарахування до магістратури НУБіП. Бажаючих завжди чекають у приймальній комісії, готові порадити і допомогти. Приходьте!


Ірина Кушніренко
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook