Виробнича практика студентів магістратури в Українській лабораторії якості і безпеки продукції АПК

8 серпня 2023 року
  Студенти ОС Магістр зі спеціальності 181 «Харчові технології» Владислав Дорожко та Олег Макаров у період з 12 червня по 30 липня 2023 року пройшли виробничу практику у підрозділах Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК під керівництвом директора цієї лабораторії, доктора біологічних наук, професора Валентини Корнієнко. 
  За період практики студенти засвоїли правила техніки безпеки при роботі в хімічній лабораторії, ознайомилися зі структурою лабораторії, відпрацювали особливості підготовки лабораторного посуду для різних напрямків досліджень, практично засвоїли техніку роботи на вагах, автоматичних дозаторах, правила роботи з сушильними шафами, бідистилятором, шейкером, центрифугою, роторним випалювачем, магнітною мішалкою та ультразвуковою банею.
  У науково-дослідному відділі моніторингу якості продукції АПК освоїли метод визначення азоту у м’ясі та м’ясних продуктах.
  Навчилися визначати вміст хлоридів за методом Волхарда згідно ДСТУ 1841-1:2004 у м'ясі та м'ясних продуктах, зокрема у м’ясі птиці та вимірювати загальний вміст нітритів.
 
  Опанували метод визначення загального вмісту жиру на приладі Соксклета.
  У науково-дослідному відділі моніторингу безпеки продукції АПК студенти засвоїли суть методів та підготовку проб при визначенні елементного складу та важких металів.
  Практично освоїли такі методи досліджень як визначення кислотного числа, вологи, пероксидного числа, густини.
 
  При визначенні залишкової кількості пестицидів хроматографічним методом на газовому хроматографі з мас-спектрометричним детектором студенти відпрацювали та здобули практичні навички підготовки проб за методом QuEChERS згідно EN 15662.
  Метод QuEChERS (Quick, Easy, Cheap, Effective, Rugged, and Safe) – швидко, просто, дешево, ефективно, надійно і безпечно. Цей метод дозволяє швидко та ефективно проводити екстракцію залишкових кількостей цільових компонентів та очищення екстракту від інших речовин таких, як органічні кислоти, ліпіди, пігменти, цукри, що заважають кількісному визначенню.
  Практиканти засвоїли принципи роботи газового та рідинного хроматографів.
  Зрозуміли суть методу визначення жирнокислотного складу за допомогою газової хроматографії та важливість цього методу для виявлення фальсифікацій олій, рибної ікри, молока, масла та морозива.
  Владислав та Олег також ознайомилися з системою якості лабораторії, яка забезпечує прослідковуваність отримання результатів лабораторних досліджень.
  Студенти успішно пройшли виробничу практику, під час якої здобули практичний досвід, закріпили знання отримані на факультеті, засвоїли навички проведення хімічних досліджень за показниками якості та безпеки в акредитованій за ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 лабораторії.

  Бажаємо майбутнім випускникам факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Владиславу Дорожку та Олегу Макарову успішного працевлаштування за спеціальністю та кар’єрного росту.

 
Світлана Мідик,

секретар вченої ради УЛЯБП АПК НУБіП України 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook