22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня 2023 року
  День скорбо́ти і вшанува́ння па́м'яті жертв війни́ – день пам'яті в Україні. Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.
 
  День встановлено в Україні «…з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Другої світової війни 1941-1945 рр., їх подвигу та жертовності … на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань…» згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000.
  Для України період з 1941 р. по 1945 р. – справжня національна трагедія, а не тільки участь у найкривавішому і масштабному конфлікті XX ст. Включена до складу срср, Україна повинна була відстоювати інтереси великої держави, тому чоловіки-українці призивалися в радянську армію і перебували в УПА, захищаючи свою країну від загарбників.
  Українське населення перенесло стільки горя, скільки не можна описати словами:
  • спалення сіл і цілих міст;
  • голокост;
  • голод;
  • розстріли мирного населення.
  І це далеко не повний список звірств, яким піддавався український народ. Загальні втрати України склали 8-10 млн осіб. Люди гинули на фронті, вмирали від голоду в тилу, були вивезені до Німеччини або на територію росії.
  Страждали українці не тільки на передовій – у зруйнованих селах і містах залишалися жінки з дітьми, молоді дівчата, немічні бабусі, які змушені були самостійно справлятися з усіма тяготами і страшними наслідками окупації ворогом рідної землі.
  День пам'яті і скорботи – чергове нагадування тим, хто нині живе на Землі, про те, яка нещадна і жорстока війна, і чому нам варто вчитися на помилках минулих поколінь – www.unian.ua. 

Як і тоді, ми, українці, боремося за своє – за право жити, працювати та розвивати свою країну!!! І ми обов’язково переможемо, адже боремося за своє!!!

 
 
Марія Поливач,

директор музею історії НУБіП України 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook