Польща і Україна разом в науці, освіті та у боротьбі за Перемогу

3 червня 2023 року
  Невід’ємною складовою діяльності НУБіП України є активна міжнародна співпраця та академічна мобільність. Одним з близьких та надійних партнерів є Поморська академія в Слупську, адже студенти і викладачі нашого університету вивчають польську мову, проходять стажування та навчаються за програмою подвійний диплом.

 1-2 червня 2023 року делегація НУБіП України на чолі з проректором з науково-педагогічної роботи Василем Шинкаруком взяла участь в урочистих заходах, присвячених 54-річниці від дня заснування Поморської Академії в Слупську (Республіка Польща) та присвоєння їй рангу Університету. До складу делегації увійшли декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька, професор кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту Лідія Шинкарук, керівник Центру полоністики Оксана Захуцька. На святкування цієї визначної події Поморський університет в Слупську запросив велику кількість представників закордонних та українських університетів, з якими його пов’язують дружні стосунки і співпраця.

  

  Перший день візиту був присвячений знайомству гостей з матеріально-технічною базою університету, науково-освітніми лабораторіями, дослідницькими центрами та навчальними аудиторіями. Зокрема, гості відвідали Медичний центр симуляції, в якому студенти відпрацьовують практичні навички, здобуваючи медичну освіту, адже завдяки підтримці Європейського Союзу та в межах реалізації проєкту регіонального розвитку Центр оснащений сучасним обладнанням та новітніми технологіями. Родзинкою стало святкування Дня науки та спорту, в якому активну участь взяли студенти вишу, викладачі, запрошені школярі та мешканці міста. Цікавою була екскурсія Слупськом та його історичними місцями, адже перші згадки про місто датуються 1015 роком.

 

  На завершення дня проректор Василь Шинкарук та декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька відвідали студентські кампуси, де зустрілися зі студентами нашого університету, які навчаються у межах програми подвійний диплом та проходять безкоштовне стажування.

 

  Другий день заходів розпочався з урочистої Академії, під час якої з вітальним словом виступив проректор Василь Шинкарук та від імені ректора, академіка Станіслава Ніколаєнка та всього колективу Національного університету біоресурсів і природокористування України привітав польських колег з подвійним святом, подякував за довгу і плідну співпрацю, побажав нових успіхів у науковій і педагогічній діяльності. На знак поваги за тривалу співпрацю вручив ректору Поморського університету Збігнєву Осадовському почесну грамоту та ювілейну медаль НУБіП України. Окремо Василь Дмитрович висловив слова вдячності Поморському університету та польському народу за щиру підтримку наших студентів, викладачів та співвітчизників під час широкомасштабної українсько-російської війни, цитуючи слова Ігнація Дашинського: «Не може бути вільної Польщі без вільної України та вільної України без вільної Польщі».

  Вражаючою була й концертна програма на завершення урочистостей, а найбільш емоційним та хвилюючим стало виконання студентами Поморського університету українських народних пісень, після чого присутні довго аплодували стоячи та зі сльозами на очах. 

     Щиро вітаємо наших польських колег та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю між нашими університетами на благо розвитку науки, освіти та Перемоги!

Оксана Захуцька,

керівник Центру полоністики НУБіП України

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook