Виробнича практика у магістрів: використання сучасних геоінформаційних та геодезичних технологій у гідрографічному вивченні внутрішніх водних шляхів

14 липня 2021 року
Судноплавство у внутрішніх водах України залежить від якісного стану річкової інфраструктури. Єдина система навігаційного забезпечення судноплавства на внутрішніх водних шляхах передбачає ряд складних технологічних робіт, до який належить гідрографічне вивчення внутрішніх водних шляхів з метою створення безпечних умов судноплавства.
Ілля Арчуадзе проходив практику у Київській дільниці водних шляхів відокремленого структурного підрозділі Філія «Днопоглиблювальний флот» державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (ДП «АМПУ»). Філія здійснює навігаційне забезпечення на внутрішніх водних шляхах, віднесених до категорії судноплавних, та акваторіях морських портів. Зокрема, мова йде про забезпечення гарантованих габаритів, проведення промірних, тральних, днопоглиблювальних та дноочисних робіт, забезпечення безпеки судноплавства, а також ефективної експлуатації об’єктів інфраструктури.
Фахівці підприємства мають досвід детальних знімань дна судноплавних річок України, розроблення карт та планів різних масштабів на основі промірів глибин тощо. Для виконання таких робіт філія використовує сучасне обладнання: високоточний GNSS приймач VS1000 з функцією визначення курсу, гідрографічний ехолот Teledyne Marine ECHOTRAC E20, систему мілководного гідролокатора бокового огляду серії StarFish 990f, гідрографічне програмне забезпечення HYPACK та систему автоматизованого проектування Autocad. Безпосередньо всі знімання виконуються з використанням промірного катера Ums Tuna 865, на якому встановлене все вищезазначене обладнання.
На момент проходження практики філія виконує роботи з контрольних вимірів глибин Канівського водосховища річки Дніпро на території Київської області. Ілля долучався до наступних робіт: виконання промірів глибин на судноплавних річках, в акваторіях портів, причалів, каналів та укладання планів масштабу 1:5000.
 

Олег Дроздівський

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook