Асистентка Олена Паренюк – у рейтингу «100 найвпливовіших жінок України за версією журналу "Фокус" 2021»

1 липня 2021 року
     Журнал «Фокус» представив щорічний рейтинг: «ТОП-100 найвпливовіших жінок України». До нього увійшли дипломати, політики, вчені, спортсменки, жінки, чиї професії пов'язані з музикою, кіно та літературою, бізнесвумен та інфлюенсери з соцмереж. На 92-й позиції у ньому наша колега асистентка кафедри загальної екології, радіобіології і безпеки життєдіяльності Олена Паренюк.

     У обговоренні враховувалися думки експертів у сфері політики, економіки, соціальної сфери та культури. Оцінювався вплив жінок на прийняття державних рішень, їхня здатність формувати громадську думку, надавати бізнес-вплив, а також творчі та спортивні успіхи, які позначаються на іміджі України у світі.
     Олена Паренюк відзначена як одна з тих молодих вчених, хто представляє українську науку на міжнародному рівні. Вона досліджує вплив радіації на бактерії та їх скупчення, або мікробіоми. Бактерії – вкрай живучі організми, проте під впливом радіоактивного випромінювання вони змінюють свої функції і поводяться по-іншому. Цими дослідженнями молода вчена займається в Україні і Японії – відповідно у Чорнобильській зоні і в Фукусімі (де провела два роки на запрошення японських колег, які переймали досвід українських вчених). Зараз Олена працює в Україні, займаючись проєктом за участю японського Агентства атомної енергетики та українського Інституту проблем безпеки АЕС. Зокрема, зʼясовує, які бактерії живуть в саркофазі зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС.

     Крім іншого, вона активно популяризує науку і цього року взяла участь в організації виставки "Чорнобиль. Подорож", приуроченої до 35-річчя катастрофи. А ще – пише книгу про радіобіологію, яка планується до видання за рік.

Ірина Кушніренко
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook