Так починаються лісові пожежі

25 червня 2021 року
ЕКО-iнформ

Близько 12-ї години у вівторок спалахнуло сміттєзвалище Цуманської ОТГ, неподалік села Кадище. Сильний вітер погнав вогонь на самосіви сосни й інших дерев. Це посадки на землях запасу громади, що межують із нашими лісовими угіддями, – розповів провідний інженер відділу охорони та захисту лісу Цуманського держлісгоспу Волині Віктор Аршулік. – Ті дерева п’ять-шість метрів заввишки швидко спалахнули, пожежа перейшла у верхову. А поруч із місцем займання великий сосновий ліс та територія природно-заповідного фонду.

Терміново на місце події першим виїхав пожежний автомобіль нашого держлісгоспу, працівники державної лісової охорони, приєднались пожежні команди з місцевих громад та ківерцівські рятувальники ДСНС, місцеві мешканці.

Було прорито трактором мінералізовану смугу довжиною близько п’яти кілометрів, аби відсікти вогонь від лісу. Далі гуртом гасили палаючі дерева. Бачили, як від вогню тікали зайці, білки, вилітали стривожені птахи. Там мешкають, зокрема, куріпки, які постраждали від пожежі. Незважаючи на сильний вітер, близько 17-ї години вогонь у самосіві загасили. Але всю ніч та наступні дні наші працівники ще чергували на згарищі, аби займання не сталося знову. Та й саме сміттєзвалище ще тліло та горіло, тож там теж працювали пожежники. Але великий сосновий ліс, на щастя, вдалось врятувати.

 

Джерело: ЕКО-iнформ. https://ekoinform.com.ua/?p=12620

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook