Кафедра автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка: розпочато міжнародну співпрацю з компанією Autility (Королівство Норвегія)

9 червня 2021 року
     26 травня відбулась перша зустріч у режимі онлайн представників компанії королівства Норвегія AUTILITY (https://www.autility.no/) та співробітників кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. академіка І.І. Мартиненка Національного університету біоресурсів та природокористування України.

     Штаб-квартира компанії Autility знаходиться в місті Крістіансунд, розташованому вздовж прекрасної околиці західного узбережжя Норвегії. Це невелике портове місто в безпосередній близькості від однієї з найвідоміших визначних пам'яток Норвегії, Атлантичної дороги, і не в останню чергу, деяких наймальовничіших гірських регіонів країни (Іннердален, Тролльхаймен, Ромсдален, Суннморшалпене).

     До зустрічі спонукав інтерес компанії Autility до досвіду використання інформаційних технологій, а також розробки сучасних систем автоматики в промисловості науковцями кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка, яку представляли професор Віталій Лисенко, доценти Дмитро Комарчук, Ігор Болбот, Тарас Лендєл, старший викладач Володимир Грищенко і студент Д. Жук. Представниками компанії Autility CEO Sebastian Videhult та CTO André Keane озвучено пропозиції щодо можливості практичного використання результатів досліджень, а також залучення студентів та співробітників кафедри до участі в процесі розробки цією міжнародною компанією різноманітних систем автоматизації.

     Основним об’єктом автоматизації для компанії AUTILITY є комерційна нерухомість, а метою її автоматизації – забезпечення автономності цієї нерухомості. Технології автономного управління будівлею – це досить складне завдання, коли системи автоматизації невпинно самодіагностуються та «заявляють» у потрібні моменти про потребу технічного обслуговування. Подібне реалізовано для окремих об’єктів автомобільної, авіаційної та морської промисловості, що створило умови для покращення умов їх експлуатації. Проте для будівель та особливо їх сукупності подібне стало непростою задачею, вирішення котрої потребує використання широкого спектра інформаційних технологій для їх використання в системах автоматизації. І саме це описує сферу спільної майбутньої діяльності.

 

     Несприятливі умови пандемії не зменшили бажання співробітників та студентів кафедри брати участь у таких міжнародних зустрічах, а лише підштовхнули використовувати IT-технології для подолання географічної відстані, синхронізації роботи в різних часових поясах та швидкого реагування на різні запити для активної участі в різноманітних проектах.

     У ході зустрічі досягнуто спільної думки щодо необхідності підготовки матеріалів для підписання Договору про співпрацю між Національним університетом біоресурсів та природокористування України та компанією AUTILITY (Норвегія). Переконані, що така співпраця додасть досвіду, знань і нових перспектив з провадження технічних новацій та обміну  досвідом, що супроводжуватиметься підвищенням якості навчання.

Дмитро Комарчук,
доцент кафедри

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook