На Харківщині заборонили відвідувати хвойні ліси до 5 травня

1 травня 2021 року
Відкритий ліс

У Харківській області заборонили відвідувати хвойні лісові масиви з 30 квітня по 5 травня.

Таке рішення ухвалили на засіданні Регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, яке пройшло 30 квітня під керівництвом голови Харківської ОДА Айни Тимчук, повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обладміністрації.

За даними ОДА, також рішенням комісії заборонено в’їзд автотранспорту до лісового фонду, окрім транспорту, який використовується лісовою охороною.

Як пояснив начальник Харківського обласного лісового управління та мисливського господарства Віталій Скляров, рішення про заборону відвідування лісових масивів пов’язано зі встановленням на території Харківської області 5 класу пожежної небезпеки.

“Підприємствами, які координуються Харківським обласним лісовим управлінням та мисливським господарством, організовано виконання профілактичних протипожежних заходів відповідно до проектів протипожежного облаштування лісових насаджень і матеріалів лісовпорядкувань. Зокрема, підприємствами утримуються у належному стані протипожежні дороги, водозабори та протипожежні під’їзди”, – розповів начальник Харківського обласного лісового управління та мисливського господарства.

Скляров зазначив, що першочергова увага приділяється виконанню профілактичних протипожежних заходів у лісових насадженнях, які прилягають до населених пунктів, лінії електропередачі, нафто- та газопроводів та інших небезпечних об’єктів.

Також в області було впроваджено автоматизовану систему “Пожежі” та забезпечено реагування на всі випадки надходжень інформації з супутника дистанційного зондування землі. Проведено навчання за темою дії органів управління та сил територіальної підтримки єдиної державної системи цивільного захисту Харківської області під час ліквідації наслідків пожеж природних екосистем. Під час практичної частини тренувань учасники відпрацювали гасіння лісових пожеж.

Скляров також повідомив, що у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року кількість пожеж на території Харківської області цього року зменшилася на 73%.

 

Джерело: Відкритий ліс. https://www.openforest.org.ua/164313/

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook