ІI етап Всеукраїнської олімпіади з програмування (ACM/ACPC): факультет інформаційних технологій вп’яте приймає на своїй базі кращих програмістів Північного регіону України
14 вересня 2019 року на базі факультету інформаційних технологій НУБіП України відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування (чверть фінал чемпіонату світу зі спортивного програмування АСМ-ІСРС (Association for Computing Machinery/International Collegiate Programming Contest, Північний регіон)). Факультет інформаційних технологій гостинно проводить цей захід вже восьмий раз.
АСМ-ІСРС є наймасовішою всесвітньою студентською олімпіадою, якою цікавляться студенти, що спеціалізуються в сфері інформаційних технологій. Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування є складовою частиною відбіркових змагань першості світу і проводиться за узгодженими з нею правилами (http://icpc.baylor.edu/). Кожна команда складається з трьох учасників. Для вирішення 13 задач різної складності, викладених українською та англійською мовами, командам надається один комп’ютер і 5 годин. Мовами програмування на ІI етапі олімпіади є: С, С++, Java, python. Користуватися допоміжними джерелами інформації або електронними пристроями заборонено. Перевірка розв'язків здійснюється автоматично через онлайн систему проведення олімпіад ejudge.
Офіційне відкриття олімпіади було розпочато з вітального слова проректора з навчальної та виховної роботи НУБіП України д.е.н., професора Кваши Сергія Миколайовича та декана факультету інформаційних технологій, д.п.н., професора Глазунової Олени Григорівни.
На другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування було зареєстровано 55 команд з Північного регіону 28 навчальних закладів, з них 18 університетів, 5 коледжів та 5 шкіл. Студенти Чернігівського технологічного, Сумського державного, Житомирського технологічного університетів, Житомирського університету ім. Франка, Київського університету ім. Т.Шевченка, Національного технічного університету (КПІ), Національного університету біоресурсів і природокористування, Національного авіаційного уінверситету, Києво-могилянської академіїї та інших, а також з 8 шкіл Чернігова, Житомира та Києва, які стали переможцями у І етапі сьогодні змагалися за право участі у фіналі Всеукраїнської олімпіади, яка є одночасно півфіналом світової першості.
Учасникам була надана комп’ютерна техніка однакової потужності з необхідним програмним забезпеченням, що забезпечило рівні умови роботи. Змагання тривали з 10.00 до 15 години. В перервах студенти та школярі мали можливість підкріпитися піцою від спонсора турніру – компанії Rademade. Після напруженої п’ятигодинної роботи учасників олімпіади запросили на церемонію нагородження, де було оголошено результати та переможців, призи яким вручили представники ще одного спонсора цьогорічних змагань - компанії Genesis.
Переможцями ІІ етапу Олімпіади серед університетів по Північному регіону стали 4 команди Київського національного університету ім. Шевченка (1, 2, 2, 3 місця), Національного технічного університету КПІ (3 місце) та Києво-Могилянської академії (3 місце). Команди НУБіП України показали 12-й та 13-й результат серед 55 команд.
Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів в ІТ сфері!!!
Genesis (https://gen.tech) — міжнародна інтернет-компанія, що працює як на швидкозростаючих ринках Африки та Азії, так і на розвинених ринках США та Європи. Разом з видатними підприємцями з України ми будуємо високотехнологічні компанії, що змінюють життя мільйонів людей у всьому світі. Наші проекти щомісяця відвідує понад 150 мільйонів користувачів. Генезис має унікальний досвід побудови високонавантажених проектів і значну експертизу в розробці продукту, аналітиці, залученні та утриманні користувачів.
Компанія Rademade (https://rademade.com) на ринку більше 7-и років. Основний напрямок роботи - створення онлайн-маркетплейсів, розробка мобільних додатків, складних E-commerce проектів та SaaS рішень. На даний момент має понад 150 реалізованих проектів.
Олена Глазунова,
декан факультету ІТ
Дар’я Ящук,
асистент кафедри комп’ютерних наук