Про охорону лісів від пожеж в ДП "Остерський військовий лісгосп"

14 липня 2019 року
м. Деснна, ДП "Остерський військовий лісгосп"

Лісові пожежі – постійне явище на території, яку доглядають лісівники державного підприємства «Остерське лісове господарство». Тому директор лісгоспу Володимир Брайко особливу увагу приділяє техніці пожежогасіння. Тут проходять постійні навчання з рятувальниками, сюди приїздять науковці та вогнеборці із світовим іменем – такі, наприклад, як директор Глобального центру моніторингу пожеж Йохан Георг Голдаммер, який високо оцінив методики остерських лісівників.

«Більшість лісових пожеж – це результат людської діяльності, – пояснює Володимир Брайко.
– Ми намагаємося гасити пожежу на початковій стадії. Для цього в кожному лісництві є пожежна техніка. З допомогою камер відеоспостереження ми можемо виявляти місце загорання, не витрачаючи часу на пошуки».

Лісова охорона на мотоциклах, обладнаних стаціонарними радіостанціями, мобільно і точно передає лісовим вогнеборцям квадрат локалізації лиха.

В Остерському військовому лісгоспі намагаються всіляко зменшити антропогенне навантаження на екосистему. Для цього будують рекреаційні пункти, де б люди могли відпочити, не завдаючи шкоди лісу. Так, нещодавно поблизу військової частини в Десні відкрили рекреаційний пункт «Захисник», який здатен вмістити одразу кілька сотень людей.

Директор підприємства Володимир Брайко апробовує наукові підходи у веденні лісового господарства. Володимир Борисович є кандидатом сільськогосподарських наук, досвідченим практиком і науковцем. Нині він, удосконаливши винахід кандидата сільськогосподарських наук Брянського технологічного інституту, керівника дипломної роботи, вченого-лісовода Івана Семеновича Марченка – кільцювач дерев, застосовує його у догляді за лісом, що демонструє не лише ефективність, але й значну економію.

За матеріалами сайту Чернігівського ОУЛМГ


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook