Успішна громада – можливості для гідного життя!

12 березня 2019 року
12 березня 2019 року у рамках тижня землевпорядних дисциплін  відбувся відкритий форум «Успішна громада – можливості для гідного життя!». Форум організований керівниками клубу «Моя маленька Батьківщина» Бусленко Г. М., Русіною Н.Г. та Петровою О. М.
Запрошеними гостями заходу стали інженер-землевпорядник Клеванської ОТГ Рожкова Мирослава Василівна, студентка юридичного відділення Інга Маркович.
На форумі розглядались питання реформи місцевого самоврядування,   територіальної організації влади на засадах децентралізації та ролі землеустрою у сучасних процесах.
Децентралізація – передача повноважень та фінансів від державної влади як найближче до людей – органам місцевого самоврядування. Реформа триває з 2014 року і вже має результати, а саме:
Ø створена правова база: схвалено основний концептуальний документ Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади; внесено зміни до Законів України щодо фінансування та оподаткування; впроваджено закони «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про співробітництво територіальних громад», «Про співробітництво територіальних громад», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства», Пакет законів щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг;
Ø пройшло об’єднання громад на 40 % території України;
Ø започатковано центри надання адміністративних послуг у ОТГ;
Ø працюють юридичні консультації;
Ø змінено підходи до фінансування ОТГ, а саме підвищення зацікавленості органів місцевого самоврядування у збільшенні надходжень до місцевих бюджетів, пошуку резервів їх наповнення, покращення ефективності адміністрування податків і зборів;
Ø проходить відкриття центрів первинної медико-санітарної допомоги в ОТГ;
Ø створюються опорні школи.
Рожкова М.В. інженер-землевпорядник Клеванської ОТГ презентувала присутнім досягнення громади за невеликий термін об’єднання. Зокрема, було відзначино, що 1 березня 2019 року був відкритий дитячий садочок у селищі Оржів. На відкриття завітати Прем'єр Міністр України Гройсман В.Б. та Міністр освіти Гриневич Л.М.  Також Мирослава Василівна  розповіла студентам про земельну децентралізацію та про основні професійні обов’язки й повноваження інженера-землевпорядника об’єднаної громади.
Маркович Інга ознайомила присутніх із громадськими організаціями Рівного та їх роллю у житті міста
Студентки 41 та 42-З групи Покотило Вікторія та Бєлоконь Анастасія презентували  свої роздуми на тему: «Що означає для мого населеного пункту децентралізація?».
Захід пройшов у теплій дружній атмосфері. Хочемо окремо подякувати нашим гостям за цікаві та змістовні доповіді.
 
Галина Бусленко, Неля Русіна, Ольга Петрова,
керівники клубу «Моя маленька Батьківщина», викладачі землевпорядних дисциплін
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook