Представники лісової охорони ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» пройшли навчання щодо "Підвищення ефективності запобігання, виявлення, реагування та гасіння лісових пожеж. Підготовка до пожежонебезпечного періоду"

5 квітня 2019 року
с. Дзвінкове, Васильківський р-н, Київська обл.

Співробітники кафедри лісівництва та Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж (REEFMC), Національного університету біоресурсів і природокористування УкраїниСергій Зібцев, Василь Гуменюк та Олександр Сошенський провели семінар-тренінг для представників лісової охорони та добровільної пожежної охорони лісових пожежних станцій ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» на тему: «Підвищення ефективності запобігання, виявлення, реагування та гасіння лісових пожеж. Підготовка до пожежонебезпечного періоду».

 

Тренінг організовано за ініціативою Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж (REEFMC), ННІ лісового та садово-паркового господарства НУБіП України та ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція». Мета семінару-тренінгу покращення теоретичного та практичного рівня дій лісових пожежних та керівників гасіння щодо організації охорони лісів від пожеж, безпечного гасіння, прогнозування поведінки пожежі на основі оцінки погодних умов, вибору стратегії та тактики гасіння пожежі.

 

На початку тренінгу, представники Боярської ЛДС Юрій Несторяк та Роман Сова ознайомили учасників з Інструкцією про організацію виявлення, гасіння та ліквідацію лісових пожеж у лісових природних екосистемах постійного лісокористувача ВП НУБіП України "Боярська лісова дослідна станція" та виступили з доповіддю "Про початок пожежонебезпечного періоду в лісах ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція". В ході тренінгу співробітниками REEFMC було представлено доповіді за наступними темами: "Сучасні особливості пожежної небезпеки та основи організації системи інтегрованої охорони лісів від пожеж", "Безпека пожежних під час гасіння лісової пожежі, домедична допомога. Прогнозування поведінки пожежі на основі погодних, топографічних умов та характеристики горючих матеріалів" та "Гасіння лісових пожеж: стратегія і тактика"

 

Для закріплення теоретичного матеріалу учасників було розділено на три групи (умовні пожежні бригади) у яких вони самостійно призначили керівників гасіння та на основі виданого завдання відпрацювали порядок оперативно-тактичних дій перед, під час та після гасіння великої лісової пожежі (вибір стратегії, тактики і способу гасіння пожежі в залежності від погодних умов, характеристик природного горючого матеріалу, рельєфу, наявних сил та засобів, а також від зміни її поведінки).

 

Після доповідей представників пожежних бригад було проведено дебрифінг в інтерактивному режимі між усіма групами у якому учасники семінару-тренінгу оцінили результати своєї роботи після ліквідації пожежі.

 

Василь Гуменюк, доцент кафедри лісівництва,
співробітник Регіонального Східноєвропейського
центру моніторингу пожеж
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook