Від основ реалізації освітніх програм та послуг в системі післядипломної освіти — до знань у сфері токсикології: фахівці Держпродспоживслужби підвищили кваліфікацію на факультеті ветеринарної медицини

25 березня 2019 року

З 12 по 22 березня 2019 року згідно плану-графіку підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, керівників і спеціалістів державних установ, які належать до сфери управління Держпродспоживслужби, в НУБіП України підвищували кваліфікацію керівники і спеціалісти Держпродспоживслужби та лікарі ветеринарної медицини-токсикологи.

Заняття проходили на базі факультету ветеринарної медицини спільно з ННІ післядипломної освіти. Також до підготовки приєднались фахівці Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК та Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

Навчально-тематична програма підвищення кваліфікації включала наступні розділи:

Освіта дорослих: реалізація освітніх програм та послуг в системі післядипломної освіти.

Перспективи ветеринарної освіти і науки в Україні, як фактор забезпечення здоров'я нації в умовах глобалізації світової економіки.

Післядипломна освіта лікарів ветеринарної медицини в Україні.

Шляхи інноваційного розвитку АПК України.

Клітинні технології у ветеринарній медицині.

Найбільш небезпечні паразитарні хвороби. Організація протипаразитарних заходів. Нові методичні підходи до діагностики та лікування інвазійних хвороб тварин.

ВООЗТ (МЕБ) – єдиний список інфекційних та інвазійних хвороб. Профілактика і заходи боротьби з АЧС.

Сучасна підготовка зразків для хроматографічного аналізу.

Планування та організація здійснення основних протиепізоотичних заходів в Україні. Державних контроль за їх виконанням. Профілактика і заходи боротьби зі сказом в Україні, країнах СНД і світі.

Засади та порядок здійснення державного контролю за харчовими продуктами та іншими об’єктами санітарних заходів. Повноваження та обов’язки державних інспекторів. Вимоги законодавства ЄС, України та Кодекс Аліментаріус, щодо безпечності та якості харчових продуктів.

Нормативне законодавче забезпечення здійснення державного контролю. Про порядок видачі ветеринарних документів та відповідальність за правопорушення в галузі ветеринарної медицини.

Мікотоксикологія. Розповсюдження грибів-продуцентів мікотоксинів. Класифікація мікотоксикозів. Токсикодинаміка та біологічна дія мікотоксинів на організм тварини. Віддалені ефекти від дії мікотоксинів.

Кожен із викладачів, задіяних у підвищення кваліфікації, обов’язково проводив профорієнтаційну роботу. Слухачів було ознайомлено з перевагами навчання і правилами прийому до НУБіП України. Особливо акцентовано увагу на спеціальностях 211 «Ветеринарна медицина» та 212 «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза» за якими ведеться підготовка на факультеті ветеринарної медицини.

Cвідоцтва про підвищення кваліфікації вручали заступник директора ННІ післядипломної освіти Володимир Олійник і завідувач кафедри фармакології та токсикології Володимир Духницький, які тепло і сердечно привітали випускників із закінченням навчання та побажали високих професійних досягнень.

Слухачі підвищення кваліфікації висловили щиру вдячність колективу Національного університету біоресурсів і природокористування України за чудово організоване навчання.

Григорій Бойко

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook