Землевпорядники приєдналися до акції «Відтворимо ліси разом» у ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція»

15 березня 2019, 5:55

Той хто любить паростки кленові,
Хто діброви молоді ростить,
Сам достоїн людської любові,
Бо живе й працює - для століть!
(Максим Рильський)

 

 

Початок весни для лісівників завжди відповідальна пора. Це час закладати нові насадження і його зовсім мало. Потрібно встигнути протягом якихось 10-14 днів, коли сніг зійшов, ґрунт вже достатньо прогрівся і волога ще зберігається, посіяти річні саджанці, щоб наші нащадки через 80-100 років могли використати стиглу деревину для своїх потреб.

 

 

Долучитися до акції «Відтворимо ліси разом» у ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція» і землевпорядники. Команда факультету на чолі з деканом Тарасом Євсюковим, викладачами, студентами першого і другого курсів та Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація фахівців землеустрою України» разом з його головою Анатолієм Полтавцем зробила гідну справу, а саме, посадили 10 000 сіянців дуба і сосни на заздалегідь підготовленій ділянці у Плесецькому лісництві.

 

Організована ця акція за підтримки директора «Боярської лісової дослідної станції» Анатолія Карпука та очолюваного ним колективу, який забезпечив транспорт, знаряддя праці, посадковий матеріал, гарну погоду і смачний обід на природі.

На початку зустрічі заступник директора з інноваційного лісництва та сталого розвитку Юрій Несторяк і старший лісничий Плесецького лісництва Василь Білека, провели детальний інструктаж для активістів. Нам показали головний інструмент – спеціальну саджальну лопату з цікавою назвою «Меч Колесова» та розповіли про історію її виникнення, пояснили різницю між саджанцями і сіянцями, і головне – наочним прикладом показали як правильно висаджувати садильний матеріал. Більш того, ми почули скільки і як будуть рости дерева, що неабияк вплинуло на мотивацію студентів.
Не гаючи часу, студенти, викладачі та роботодавці взялись до справи. Щоб робота була злагодженою, нас розподілили попарно. І завдяки цьому, нам вдалося висадити 3-4 лінії по 70 сіянців у кожній. Добре, що поруч були спеціалісти, які спостерігали та допомагали юним помічникам у їхніх починаннях. Як відомо, не тільки розумова діяльність робить людину – людиною, а й фізична праця змушує нас вдосконалювати свої здібності. Подібні заходи не тільки єднають нас з природою, а й змушують розвинути філософські міркування щодо проблем екології, буття та місця людини в цьому світі.

 

 

І поки кипіла робота, в казанку кипів смачний куліш. Всі ми, особливо студенти, добре знаємо – ніщо так не об’єднує людей, як спільна праця та обід. Адже, працюючи треба бути сконцентрованим та уважним, а відпочити в затишному колі однокурсників, з якими ви разом працюєте, вдвічі приємніше.

Загалом, атмосфера у колективі була дружньою та невимушеною, що сприяло продуктивній роботі і гарному настрою протягом всього часу. А вже попрацювавши на совість, з музикою та піснями наша команда повернулась до 6-го навчального корпусу, залишивши неабиякі враження та емоції до кінця семестру. Саме такі події зміцнюють дружні відносини між студентами, викладачами і роботодавцями та прищепляють любов до рідної землі. Студенти факультету землевпорядкування разом із громадською організацією «Асоціація фахівців землеустрою України» та викладачами факультету провели незабутній день. Ми задоволені, що приїхали на допомогу лісництву. Це було цікаве та корисне завдання. Ми набули великої практики у висадці маленьких сосен і дубів.Врешті-решт, підсумував Юрій Несторяк, кожен учасник акції висадив близько 300-350 дерев. Кожен студент, переконана Анна Волошина студентка другого курсу, буде пишатися цим досягненням!

 

 

На останок хочеться подякувати керівництву і співробітникам «Боярської лісової дослідної станції» за надану можливість долучитися до вирішення лісогосподарських і екологічних проблем Київщини, а також за підвищення рівня нашої екологічної свідомості.

 

В Україні кажуть, що кожна людина повинна зробити три речі, щоб виконати свій обов'язок: посадити дерево, народити дитину, і побудувати будинок. І ми з впевненістю можемо сказати, що одну з цих речей ми виконали сповна!

 


Тетяна Мазуріна,
студентка факультету землевпорядкування

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook