Вишеградський Фонд

 

Співпраця з Вишеградською асоціацією університетів у 2013 році

Протягом року в рамках співпраці з ВАУ були організовані наступні заходи:

 • Міжнародний симпозіум «Стійкий розвиток та агробізнес;
 • Вишеградська літня школа 2013 EURUS AGRI «Наука про їжу і харчуванні людини, агробізнес та інновації»;
 • Річні збори ВАУ;
 • Перший Симпозіум Аспірантів ВАУ «Багатофункціональність та регіональний розвиток»
 • виданий Міжнародний науковий журнал «Вишеградський журнал з біоекономіки та сталого розвитку»;
 • видана монографія «Стійкий розвиток та агробізнес».

В Міжнародному симпозіумі «Стійкий розвиток та агробізнес», який був проведений на базі Варшавського університету наук про життя, Польща прийняло участь 50 учасників (4 учасників з НУБіП України), 14 університетів, 10 країн. За результатами симпозіуму було опубліковано 2 наукових журнали та монографія, в яких були опубліковані наукові праці співробітників ННІ бізнесу.

В Вишеградській літній школі 2013 EURUS AGRI «Наука про їжу і харчуванні людини, агробізнес та інновації», яка проводилася в 2 етапи, 1-й етап в Словацькому аграрному університеті та Університеті природних ресурсів і наук про життя, Відень, Австрія – 1 тиждень, 2-й етап в Російському державному аграрному університеті - МСХА імені К. А. Тімірязєва та Санкт-Петербурзькому державному аграрному університеті, Росія – 1 тиждень. В Літній школі прийняло участь 37 студентів, 19 викладачів, 17 університетів, 8 країн. Від НУБіП України приймали участь 2 викладача – доцент кафедри фінансів і кредиту Лабенко О.М., доцент кафедри маркетингу та міжнародної торгівлі Арестенко В.В. та 2 студента – Конюхов Д., Діброва М.

12-14 вересня 2013 року делегація ННІ бізнесу, в особі декана економічного факультету Камінської Т.Г., директора НДІ економіки і менеджменту агропромислового виробництва Талавирі М.П., начальника планово-фінансового відділу університету Дробот Н.М., відповідальної за міжнародні програми ННІ бізнесу Олійник О.О., взяла участь в річних зборах Вишеградської асоціації університетів, які проводилися в Мендель університеті в м. Брно Чеська республіка.

Під час зустрічі були запропоновані та узгоджені наступні види діяльності на 2013-2014рр.:

 1. Проведення Вишеградського наукового симпозіуму аспірантів в жовтні 2013р. в університеті св. Іштвана в м.Геделе, Угорщина.
 2. Видання Вишеградського журналу з біоекономіка та сталого розвитку – 2 випуски на рік.
 3. Проведення Міжнародної літньої школи з питань сталого розвитку та управління водними ресурсами, яка буде проведена в два модулі: 1-й модуль (23 - 29 червня, 2014) буде організований у Словацькому аграрному університеті у м. Нітра, Словаччина; 2-й модуль (30 червня - 6 липня 2014) буде організований в Гамбурзькому університеті прикладних наук, Німеччина.
 4. Круглий стіл в комісії Європейського Союзу з питань сільського господарства і розвитку сільських територій щодо Зовнішнього співробітництва ЄС, V4 і Південно-Східного партнерства, Дунайського регіону ЄС з питань стратегії, презентація діяльності VUA, науково-дослідних ініціатив. Брюссель, Бельгія, 1 травня 2014р.
 5. Презентація нового проекту ВАУ для молоді. Місія проекту – створення «мосту» між студентами та менеджментом університету.
 6. Запровадження нагород VUA за відмінну роботу за такими напрямками: за значні досягнення в галузі освіти, науки і досліджень; за активну міжнародну співпрацю в межах та за межами VUA; просування Вишеградської асоціації університетів; за інші заходи на підтримку спільних цілей Вишеградської асоціації університетів; за фінансову підтримку VUA.

3-5 жовтня 2013 року аспіранти ННІ бізнесу Кирилюк Д.О. та Талавиря О.М. приймали участь в Першому Симпозіумі Аспірантів Вишеградської Асоціації Університетів «Багатофункціональність та регіональний розвиток», який проводився в Університеті Святого Іштвана в м. Годоло, Угорщина за підтримки Вишеградської Асоціації Університетів.

В Першому Симпозіумі Аспірантів Вишеградської Асоціації Університетів прийняли участь понад 80 учасників з провідних університетів країн Європи, Африки, а також Росії та США. Протягом Симпозіуму були розглянуті питання розвитку сільського господарства, регіонального розвитку, сталого розвитку агробізнесу та туризму, економічного зростання, технологій та оточуючого середовища, також актуальними питаннями були питання розвитку маркетингу, біотехнологій та сталого розвитку, продовольчої безпеки.

Також під час проведення Симпозіуму за ініціативи Виконавчого комітету Вишеградської Асоціації університету та студентів університетів-партнерів було створено Асоціацію студентів університетів Вишеградської Асоціації Університетів (VUA Youth). Засновниками виступили Словацький університет сільського господарства м. Нітра (Словаччина), Національний університет біоресурсів та природокористування України (Україна), Університет Святого Іштвана м. Годоло (Угорщина), Університет сільського господарства м. Краков (Польща), Російський державний університет – Московська Тимирязівська академія сільського господарства (Росія), Університет м. Моліз (Італія).

Під час круглого столу щодо діяльності VUA Youth було обговорено та визначено наступні основні напрямки діяльності:

 • об’єднання студентів з метою проведення досліджень в галузі освіти та науки;
 • обмін думками та інформацією між студентами, а також допомога розвитку співпраці студентів з керівництвом університетів;
 • обмін інформацією щодо студентських питань та можливостей зв’язку з керівництвом університету;
 • порівняння послуг студентів та підтримки між університетами;
 • просування інформації щодо високих стандартів освіти між університетами;
 • сприяння об’єднань студентів та співпраці між ними.

 

Міжнародний стратегічний проект Вишеградського фонду "Сталий розвиток в аграрному секторі країн Вишеградської четвірки та співпрацюючих регіонів"

Мета проекту - заснування Вишеградської асоціації університетів (ВАУ) як спільної дослідницької та освітньої платформи, що дозволить вивчити та реалізовувати питання сталого розвитку в аграрному секторі країн Вишеградської групи та співпрацюючих регіонів (Словенія, Україна, Болгарія, Австрія, Киргизька Республіка, Російська Федерація, Хорватія).

Основні завдання проекту - проведення різних освітянських та наукових заходів в країнах-партнерах з метою диверсифікації джерел знань і практичного досвіду для студентів та дослідників. Пріоритетним є також співробітництво в галузі спільних наукових ступенів та подвійних дипломів в університетах, які беруть участь в асоціації.

Координатор проекту - ректор Словацького аграрного університету (Нітра) професор Петер Бєлік.

Тривалість проекту: 15 серпня 2011 року - 31 липня 2014 року.

Веб-сайт проекту: www.ivf.uniag.sk

Перша установча зустріч, 10-11 листопада 2011 р., Словацький аграрний університет (м. Нітра)

Підписання та вручення Меморандуму про заснування Вишеградської асоціації університетів, 11 листопада 2011 р., Словацький аграрний університет (м. Нітра)

 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook