ВП НУБіП України «Навчально-дослідне господарство «Ворзель»

Адреса: 08296, вул. Крупської, 2, смт. Ворзель, Києво-святошинський р-н, Київська обл.

Тел.: (04597) 4-80-41; факс: (04597) 4-80-40

Директор:
ДМИТРЕНКО Валерій Якович

 
  Метою діяльності навчально-дослідного господарства є навчальна, науково-дослідна, навчально-виробнича та інші види діяльності, які пов'язані з навчальним та навчально-інноваційним процесом у системі підготовки фахівців у НУБіП України, а також проведення науково-дослідних робіт співробітниками університету.

  Навчально-дослідне господарство «Ворзель» було створено у 1997 p., а до того часу з ініціативи професорів П.Д. Пшеничного і К.Б. Свєчина воно мало статус дослідної станції м'ясного скотарства УСГА. Під загальним керівництвом професора К.Б. Свєчина за 1961-1981 pp. співробітники станції, ветеринарного і зооінженерного факультетів видали 10 томів праць дослідної станції, в яких висвітлено особливості формування м'ясної продуктивності великої рогатої худоби різних порід при різних рівнях енергетичного живлення тварин та їх утримання.

  Співробітники станції розробили технологію перемінної годівлі тварин при інтенсивному вирощуванні худоби на м'ясо, яка була схвалена Міністерством сільського господарства України, створили українську м'ясну породу (A.M. Угнівенко, В.М. Ткачук). На матеріалах станції під керівництвом професора К.Б. Свєчина захищені 8 докторських та 52 кандидатські дисертації.
  Згідно постанови КМУ № 12978/87 від 9.07.1997 р. та наказу НАУ № 189 від 30.07.1997 р. статус і назву Дослідна станція молочного скотарства змінено на Навчально-дослідне господарство «Ворзель», а в зв’язку з перейменуванням НАУ на НУБіП України, НДГ «Ворзель» отримало з 1 січня 2009 р. свою сучасну назву – Відокремлений підрозділ НУБіП України Навчально-дослідне господарство «Ворзель».

  У користуванні НДГ «Ворзель» перебуває 600 га сільськогосподарських угідь, з них 280 га ріллі. 
  З початком повномасштабної воєнної агресії росії (24 лютого 2022 року) НДГ «Ворзель» опинилось під окупацією і не могло виконувати свої функції. Рішенням ректорату для збереження потенціалу тваринництва було організовано переміщення стада у ВП НУБіП України «Великоснітинське НДГ ім. О.В. Музиченка». Ця робота була проведена дуже організовано, протягом кількох днів.
  Після звільнення території господарство опинилось перед новими викликами: поля були заміновані, виконання технологічних операцій по догляду за посівами та збирання урожаю зернових культур без проведення заходів з розмінування було неможливим. Після проведення таких заходів вдалося зібрати урожай лише на 64% посівних площ.

  Головним завданням НДГ «Ворзель» на найближчий час є повне відновлення діяльності господарства, як його виробничої сфери, так і бази практичної підготовки студентів, на засадах інноваційності та з використанням нових технологій.

 

 


 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook