Інформаційний день Горизонт 2020 – центральне питання – особливості підготовки грантових заявок

22 вересня 2017 року

     19-20 вересня 2017 р. у рамках діяльності Національного контактного пункту рамкової програми «Горизонт 2020» за тематичним напрямом «Харчова безпека, стале сільське господарство, морські дослідження та біоекономіка», відбувся інформаційний день, що передбачав семінар-тренінг з написання грантових заявок та науково-практичний семінар «Основні конкурси 2017 року за напрямом «Харчова безпека та стале сільське господарство» і «Клімат та ефективність використання ресурсів».
     Основною метою заходів було відпрацювання практичних навичок роботи над грантовими заявками в наукових консорціумах, а також поширення знань щодо можливостей участі у конкурсах в рамках Європейської програми «Горизонт 2020» .
     Робота інформаційного дня розпочалася з майстер-класу по підготовці грантових пропозицій.

     Зі вступним словом до учасників семінару-тренінгу звернувся керівник групи супроводу міжнародних проектів НУБіП України Сергій Бондаренко, який наголосив на важливості участі наукових та науково-педагогічних працівників у міжнародних конкурсах, вдосконаленні вмінь представлення власних інноваційних наукових ідей у вигляді грантових пропозицій. Навіть у випадку, якщо заявка не дістане підтримки, робота над нею сприяє набуттю безцінного досвіду роботи в міжнародних наукових консорціумах, відпрацюванню стилю стислого і зрозумілого представлення наукової ідеї, обґрунтуванні її важливості для Європейського співтовариства.

 

     Таїсія Симочко, керівник НКП України за тематичним напрямом «Харчова безпека стале сільське господарство, морські дослідження та біоекономіка» при Ужгородському національному університеті представила короткий вступ щодо структури заявки та особливостей заповнення кожного розділу.

 

     Далі, учасники тренінгу були поділені на групи, до складу яких ввійшли представники різних факультетів університету та фахівці різних галузей. Кожна група отримала вимоги до конкретних конкурсів РП Горизонт 2020 та завдання впродовж 15 хв. Зібрати максимальну кількість ідей, які б підходили під відповідний конкурс, погодити ці ідеї між собою, зупинитись на якісь одній і потім за 2 хвилини представити основний зміст своєї пропозиції у відповідності до розділів заявки – інноваційність ідеї, її значення для всієї Європи, ризики при її реалізації у випадку виграння.

     Подібна робота виявилась корисною та дієвою, сприяла глибшому зрозумінню учасниками особливостей роботи над пропозиціями над конкурсами Рамкової програми Горизонт 2020. В цілому як учасники семінару, так і організатори залишилися дуже задоволеними від досвіду роботи по складанню грантових заявок.
     На наступний день інформаційний день продовжився у формі семінару, програма якого передбачала ознайомлення учасників із основними конкурсами 2017 року за напрямом «Харчова безпека та стале сільське господарство» і «Клімат та ефективність використання ресурсів».
     Зокрема Наталія Демешкант представила інформацію щодо можливостей участі українських науковців та студентів у реалізації проекту EIT Food – Європейський Інститут Інновацій і Технологій у харчовій сфері (www.eitfood.eu). Метою цього проекту є розвиток стійкого та ефективного харчового сектору шляхом поєднання ланок харчового ланцюга з орієнтацією на споживача та на основі довіри. В рамках EIT Food починаючи з листопада 2017 року будуть оголошуватись цілий ряд конкурсів, прийняти участь в яких можуть також представники України. Йдеться про конкурси агро-стартапів, студентських стипендій, інноваційних наукових проектів тощо.

 

     Традиційно подібні семінари включають рекомендації щодо підготовки наукових публікацій у високорейтингових міжнародних журналах. Цього разу Ірина Тихонкова, спеціаліст з навчання «Інтелектуальна власність та наукові дослідження» Clarivate Analytics представила тему «Researcher ID та ORCID, або звітність без зайвого клопоту».

     Роботу семінару продовжила керівник регіонального контактного пункту НУБіП України за тематичним напрямом "Клімат і ефективність використання ресурсів" Лілія Калачнюк, яка зосередилась на рекомендаціях щодо використання пошукових науко метричних баз для входження у наукові консорціуми.

     Всі матеріали семінару будуть розміщені на сторінці НКП «Горизонт 2020» на сайті НУБіП України http://nubip.edu.ua/horizon2020.

Наталія Кос,
науковий співробітник НКП «Горизонт 2020» при НУБіП України,
доцент кафедри технологій виробництва молока та м’яса

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook