У пошуку сучасних баз практики: викладачі кафедри садівництва вивчали досвід садівничих господарств Київщини

13 вересня 2017 року

Співробітники кафедри садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка часто відвідують передові господарства, намагаючись тримати руку на пульсі нових технологій у галузі. Крайню поїздку здійснили 13 вересня 2017 р. по садівничих господарствах, які ведуть свій бізнес у Макарівському районі Київщини.

Викладачі кафедри у насадженні ремонтантної малини

Нині особливого розвитку набуває вирощування так званих нішевих культур, плоди яких мають найвищу ціну на ринку. Це у першу чергу чорниця садова (лохина) та черешня. Фермерські господарства, новостворені кооперативи закладають щороку сотні гектарів цих культур, причому за новітніми суперінтенсивними технологіями, що включають накриття саду спеціальними сітками для захисту від опадів та птахів.

Так виглядає інтенсивне насадження черешні

Навіть фаховому садівникові важко уявити насадження черешні з міжряддям 4 м. і відстанню між між деревами в ряду 1 м., а перший урожай плодів отримують вже на наступний рік після садіння.

Молодий сад черешні у наступному році має дати перший врожай

 Саме такий сад ми побачили у підприємстві Artberry, що у Макарівському районі на Київщині. Для створення 1 га подібного насадження, крім 2,5 тисячі саджанців, кожен з яких коштує не менше 5 євро, потрібні величезні кошти на систему зрошення, шпалеру тощо. Інвестори йдуть на такі витрати, бо впевнені у їх швидкій окупності. В кооперативі Агровесна побачили плантації ремонтантних сортів малини, суниці. Мали можливість ознайомитись з організацією праці на збиранні ягід, отримали відповіді на запитання щодо логістики і маркетингу.

 

Під час збирання урожаю малини важливо зберегти якість ягід

Відвідали також експозиційну ділянку агрофірми Розетта-Агро, де були приємно вражені як станом рослин, так і врожаєм груш і яблук.

 

Через травневі приморозки яблуня дала невеликий врожай, а от груша вціліла

Однак в обох господарствах найбільше враження справили неозорі поля чорниці, перший врожай якої у підприємствах планують отримати вже в наступному році, а за 2-3 роки вийти на заплановану урожайність.

Чорниця американська (лохина) – одна з комерційно найпривабливіших культур

Обговорення проблем, що виникають при створенні плантацій лохини

На думку головного агронома Artberry Юрія Подгаєцького, експортний потенціал України в галузі ягідництва величезний. Низка підприємств вже пройшла міжнародну сертифікацію Global G.A.P., що дозволить їм виходити на світові ринки.

Головний агроном Юрій Подгаєцький поділився планами щодо закладання нових інтенсивних насаджень

 В кооперативі Агровесна сворюється сучасний розсадник для вирощування оздоровленого садивного матеріалу ягідних культур

Попит на гарних фахівців зараз великий, як ніколи. Агрофірми готові приймати студентів на виробничу практику, щоб відбирати серед них кращих з перспективою мати гідну роботу і відповідну зарплату.

Наталка Шевчук, доцент кафедри
садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook