До національної армії треба ставитися як до окраси держави: в університеті відзначили День Збройних Сил України

6 грудня 2016 року

     6 грудня 2016 року в університеті відбулося урочисте зібрання присвячене Дню Збройних Сил України.

     Від ректорату колектив університету з 25-ю річницею створення Збройних Сил України привітав ректор Станіслав Ніколаєнко. Він нагадав, що після розпаду СРСР на території України знаходилося більше мільйона солдат і офіцерів, тільки міжконтинентальних балістичних ракет нараховувалося 1272. Це був один з найбільших військових потенціалів Європи та й світу. Молода держава була не готова обслуговувати всю цю зброю. І 1994 року в Будапешті був підписаний меморандум про неядерний статус України, згідно якого США, Велика Британія і Росія гарантували нашій країні безпеку і цілісність її кордонів. Як бачимо, він виявився просто папірцем. І сьогодні, як ніколи, ми розуміємо, наскільки правий був Грушевський, коли говорив, що до національної армії треба ставитися як до окраси держави.

     Очільник університету зазначив, що свою яскраву сторінку в історію української армії вписала і кафедра військової підготовки нашого університету, яка за роки існування підготувала більше 45 тисяч офіцерів. І зараз у лавах Збройних Сил свій священний обов’язок виконують її викладачі Сергій Розенфельд, Андрій Цуріков та випускники Єген Дубовик, Семен Жигальський, Костянтин Боденчук, Олексій Поліщук, Євген Канарський, Сергій Ляхевич і багато інших.

     Схиляємо голову перед пам’яттю тих, хто захищав нашу країну та віддав за неї своє життя – Устима Голоднюка, Олександра Марчука, Андрія Моругого, Олександра Піддубного, Петра Шемчука. Вічна їм слава! Всього ж за офіційними даними Міністерства Оборони України з початку проведення антитерористичної операції загинули 2145 українських військових. Це така війна, подолати яку нам допоможе тільки єдність українського народу і міць держави, наголосив ректор.

     Скільки існує Україна, стільки і були бажаючі завоювати її. І у всі часи українські вояки боронили її, зараз це робимо ми, відзначив учасник АТО, доцент кафедри надійності техніки Юрій Герасимчук. Він також подякував за допомогу, яку отримували він та його бойові побратими під час перебування в зоні АТО від колективу університету.

     Ми думали, що військові конфлікти нас більше не стосуються, адже з одного боку межуємо з дружньою Європою, а з іншого – братнім російським народом. І коли настав час захищатися, українську армію довелося створювати заново, сказав учасник бойових дій в Афганістані, викладач кафедри військової підготовки Володимир Броварський. Її було створено і тепер вона справді народна. А від молоді колектив привітав студент кафедри військової підготовки Богдан Баліцький.

     

     З нагоди свята ректорат заохотив працівників кафедри військової підготовки грошовими преміями, а полковники запасу Ігор Радіонов, Валерій Присташ, Василь Бобко і підполковник Олег Іванов нагороджені пам’ятною медаллю «25 років Збройних Сил України». Грамотами за зразкове виконання службових обов’язків відзначені полковник Олександр Давидов, підполковники Анатолій Прокоф’єв, Анатолій Стеценко, студенти Сергій Романенко, Денис Соломаха, Євген Василенко, Артур Кондрацький, Микола Шимко, Володимир Михайлов.

     Українське військо гартується саме сьогодні і сподіваюся все несправжнє згорить у горнилі цієї війни, зауважив військовий священник протиієрей Леонтій. Він зізнався, що з приємністю зустрічав у зоні АТО працівників та випускників кафедри військової підготовки НУБіП, які з честю виконують свій обов’язок. А також вручив медалі Української православної церкви «За жертовність і любов до України» Андрію Дишлевському, Миколі Євстратенку і Валерію Чернишенку.

 

 

     Привітали військових з їхнім професійним святом і аматори університету – фіналісти «Пісенних баталій» студенти факультету землевпорядкування, дует «Твінс», який складають представниці ННІ лісового і садово-паркового господарства, учасники ансамблю бального танцю «Чарівність» та народного ансамблю пісні і танцю «Колос».

     

Ірина Білоус 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook