Відкрите лабораторне заняття для майбутніх технологів з виробництва і переробки продукції тваринництва пройшло на університетській пасіці

3 листопада 2016, 23:43

    Факультет тваринництва та водних біоресурсів постійно дослуховується до роботодавців і надає своїм студентам сучасні теоретичні знання та необхідні практичні навики. Основними видами практичної підготовки на факультеті є лабораторні та практичні заняття, а також всі види практик, які забезпечуються за рахунок належної матеріально-технічної бази. Одним із таких об’єктів є ННВЛ Бджільництва, що зарекомендувала себе як найкраща в Україні лабораторія за даним напрямом. Вона функціонує та вдосконалюється з 1961 року. До речі, 4 листопада 2016 року відзначається 55-річчя з дня створення.

    В переддень ювілею ННВЛ на кафедрі конярства і бджільництва було проведено відкрите лабораторне заняття для студентів 2-го курсу (СТН) факультету тваринництва та водних біоресурсів за напрямом «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» з дисципліни «технології виробництва продуктів бджільництва» на тему: «Будова стільника та навощування рамок».

   Практичні заняття з бджільництва проходили у лабораторії, що забезпечена необхідним обладнанням та приладдям, за допомогою яких студенти мають змогу здобувати практичні навики і безпосередньо приймають участь у виробничих процесах. Завдяки використанню технічних та інтерактивних засобів навчання заняття стають більш цікавими та наповненими.

    Метою проведеного заняття було навчити студентів визначати вік бджолиних стільників за ознаками зовнішньої їх будови та освоїти різні способи навощування рамок. Кожен студент отримав індивідуальне завдання та методику його виконання з послідовним планом лабораторної роботи.

   Заняття проводилося з використанням необхідного пасічницького інвентаря: стільники (різні за віком), пасічницький дріт, дироколи, дошка-лекало, шпори-катки, елекронавощувачі, вощина, лінійки. Всі підготовяі роботи здійснював завідувач лабораторії Кордун Юрій.

  Заняття проводили доценти кафедри конярства і бджільництва Лосєв Олексій та Головецький Ігор, які вказали мету, завдання, які будуть вирішуватися під час заняття. Окрім цього, було наголошено про майбутні посадові обов’язки фахівців з бджільництва.

    Першим етапом роботи було проведення експертної оцінки пронумерованих бджолиних стільників та встановлення їх віку та придатності до подальшого використання. Викладачі коментували та робили наголос на правильності експертної оцінки стільників.

    Студенти з цікавістю слухали практичні поради і виробничі досягнення доцента Головецького Ігора щодо конструктивних особливостей рамок, які застосовують сучасні пасічники. Після цього, дотримуючись всіх правил, проводили оснащення рамок дротом та навощування. Студенти мали змогу власноруч здійснити цю процедуру на одній з вуликових  рамок. Потренуватися виконувати дані операції мали можливість усі присутні.

    Закінчилось лабораторне заняття закріпленням отриманих знань і навичок та підведенням підсумків.

 Маю надію, що отримані практичні навики стануть в пригоді в подальшій професійній діяльності та підвищать конкурентоздатність підготовлених фахівців.

 

Микола Повозніков,

завідувач кафедри конярства

і бджільництва

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook