Участь НПП механіко-технологічного факультету у Всеукраїнському круглому столі «Ліс. Держава. Гроші. Хто, кому і скільки?»

28 вересня 2016 року
м. Київ, вул. Генерала Родимцева, 19, аудиторія 69, Національний університет біоресурсів і природокористування

 

 

 

НПП механіко-технологічного факультету прийняли участь у Всеукраїнському круглому столі.

 

 

Організатори
ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України, кафедра лісового менеджменту та кафедра дендрології і лісової селекції НУБіП України. Державне агентство лісових ресурсів України. FLEG. Громадська організація «Незалежне експертне партнерство».

 

Метою круглого столу було обговорення проблем, які виникли у зв’язку з відсутністю державної підтримки лісової галузі у 2016 році, що призвело до катастрофічного погіршення економічних показників у лісогосподарських підприємствах півдня та сходу України, які за вісім місяців практично доведені до банкрутства. Спроба реформувати галузь шляхом ліквідації лісгоспів, створення на їхній основі єдиної державної лісової компанії та відмова від бюджетної підтримки призвели до ситуації, за якої працівники лісової охорони півдня та сходу України від січня не отримують належної заробітної плати і масово звільняються. Через відсутність фінансування були зупинені роботи зі створення нових захисних насаджень на малопродуктивних і деградованих землях, не було можливості здійснювати попереджувальні протипожежні заходи в лісах, що підвищило ризик виникненню лісових пожеж, осередків шкідників і хвороб лісу, які часто призводять до надзвичайних наслідків. Брак належної охорони лісів призвів до збільшення кількості самовільних рубок. Під загрозою дестабілізації довкілля, посиленню водної та вітрової ерозії, деградації сільськогосподарських угідь опинилися сотні тисяч гектарів земель південних та східних областей України.

Існує нагальна потреба у фаховій дискусії, під час якої будуть обговорені проблеми галузі сьогодні та шляхи відновлення повноцінної роботи лісогосподарських підприємств півдня та сходу України.

 

 Відкриття заходу і вступне слово

 

 

 

 

 

Далі були виступи:

Аналіз фінансового стану підприємств Держлісагентства

Юрій Марчук, національний координатор програми FLEG, завідувач кафедри дендрології та лісової селекції НУБіП України

 

 

 

Шляхи забезпечення фінансової стійкості підприємств лісового господарства: європейський досвід для України

Михайло Попков, консультант програми FLEG

 

 
 

 

 

Пріоритетне залучення малих місцевих господарств до національної лісової справи як важливий принцип сталого розвитку (досвід Європи та можливості для України)

Віталій Саблук,заступник директора з наукового забезпечення законопроектної роботи ННЦ «Інститут аграрної економіки»

 

 

  

Заступник декана з наукової роботи МТФ Іван Роговський

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook