Діяльність наукового-студентського гуртка "Селекціонер-генетик" за звітний період 2024-2025 н.р.
7 квітня 2025 року на агробіологічному факультеті відбувся І тур Конкурсу студентських наукових робіт. На конкурс були представлено 16 наукових робіт студентів, які оцінювалися за актуальністю, новизною, оригінальністю ідеї та практичною направленістю результатів. Окрім цього до уваги бралися якість оформлення роботи та публікації у яких представлені результати досліджень. За результатами проведеної оцінки 16 студентських наукових робіт поданих на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт до комісії НДІ рослинництва та ґрунтознавства І місце заслужено отримала магістр 1-го року навчання ОПП "Селекція і генетика сільськогосподарських культур Анастасія Токар (наук. керівник – д. ф. агр. Спряжка Р.О.) «Оцінка посухостійкості вихідного матеріалу кукурудзи»

6 березня 2025 року в рамках дисципліни "Інновації та управління проєктами в агрономії" кафедра генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського спільно з провідними спеціалістами, менеджерами та селекціонерами компанії "КВС-Україна" провела завершальний день науково-практичного семінару.
27 лютого 2025 року в межах дисципліни «Інновації та управління проєктами в агрономії» кафедра генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського спільно з провідними спеціалістами, менеджерами та селекціонерами компанії «КВС-Україна» провела другий день науково-практичнй семінару в якому гуртківці продовжили обговорення актуальних питань. Спікерами були запрошені провідні техноголи. Олександру Кірічек, менеджера з продукту "Ріпак" компанії KWS. Олександра представила доповідь на тему "Озимий ріпак: ринок, селекція та основні елементи технології вирощування". Наступним спікером став Андрій Новак, менеджер з продукту "Цукровий буряк" компанії KWS, який виступив із доповіддю "Цукровий буряк: ринок, селекція та основні елементи технології вирощування".
Відбувся науково-практичний семінар за участі «КВС-Україна». 20 лютого 2025 року в якому гуртківці прийняли участь і мали змогу поспілкуватися з працюючими на керівних посадах компанії «КВС-Україна», випускниками кафедри Ігорем Давидюком і Сергієм Красновським.
10 грудня 2024 року відбувся успішний захист випускників освітньої програми "Селекція і генетика сільськогосподарських культур"
3 грудня 2024 року відбувся попередній захист магістерських робіт
25 листопада 2024 року учасник гуртку Богдан Мазуренко взяв участь Міжнародній конференції «Освіта і наука в умовах викликів і загроз. Внесок молодих вчених у сталий розвиток».
Постерна конференція магістрів 2-го року
20 листопада 2024 року Магістри представили результати своїх досліджень, які викликали жваве обговорення серед викладачів і студентів.
Найбільш обговорюваними роботами були:
Сергія Христича, який досліджував насінництво соняшника, вивчаючи вплив схем отримання гібридів у різних локаціях. Основними питаннями до доповідача стали фази розвитку батьківських компонентів та поширення вовчка на дослідних полях.
Микити Рябого, що представив роботу, присвячену якості зерна кукурудзи, і викликав цікавість щодо методик вивчення холодостійкості матеріалу.
Богдана Легенького, що досліджував комбінаційну здатність самозапильних ліній кукурудзи, акцентуючи на показниках білка та крохмалю, що стало темою дискусії з викладачами кафедри.
Організаційне засідання студентського наукового гуртка “Селекціонер-генетик”
24 жовтня 2024 року відбулось перше в цьому році засідання наукового студентського гуртка "Селекціонер-генетик" в змішаному режимі. На зібрані були присутні в очному та онлайн форматах бакалаври 4-го курсу, магістри 1 та 2 років навчання, аспіранти та викладачі кафедри генетики, селекції і насінництва імені професора М.О. Зеленського.
Відкрита лекція від провідних селекціонерів для гуртківців
8 жовтня 2024 року відбулася відкрита лекція «Селекція і насінництво сорго в умовах України», яку прочитав провідний селекціонер по сорго, кандидат сільськогосподарських наук, провідний науковий співробітник Інституту зернових культур НААН України, Олександр Володимирович Яланський. Лекція була адресована магістрам першого та другого року навчання в рамках навчальних дисциплін «Селекція і насінництво біоенергетичних культур» та «Генетичні ресурси рослин».
Наймолодші гуртківці відвідали біотехнологічну лабораторію Всеукраїнського наукового інституту селекції (ВНІС)
"Все починається з насіння!" Керівник гуртка с. -г. н., професор кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М. О. Зеленського Віталій Жемойда провів відкриту лекцію на тему: "Сортова сертифікація"
2 вересня 2024 року відбулася відкрита лекція на тему "Сортова сертифікація". Лекцію провів к. с.-г. н., професор кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського, Жемойда Віталій Леонідович. Дисципліну прослуховують студенти 4 курсу різних спеціальностей університету, зокрема: економісти, садівники, захисту рослин, агрономи. Також до відкритої лекції доєдналися студенти ОС Магістр ОП "Селекція і генетика сільськогосподарських культур", викладачі інших кафедр агробіологічного факультету та інших ВНЗ.
В процесі лекції йшла жвава дискусія за участі гуртківців Миколи Качана, Валентини Поліщук, Володимира Яценка, Віталія Стецька та студента-економіста - Павла Левченка щодо сьогоднішнього стану насінництва в Україні, виникали питання щодо входження і місця України в міжнародних, європейських насіннєвих спільнотах, стану ринку насіння сортів та гібридів як вітчизняної так і зарубіжної селекції
Лекція викликала живий інтерес у студентів, що підкреслює її значимість та актуальність для майбутніх фахівців у галузі селекції та насінництва.