У НУБіП відбувся круглий стіл «Сприяння готовності до «зеленого курсу» в країнах Східного партнерства»

10 липня 2024 року

10 липня 2024 року в Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбувся перший круглий стіл координаційної групи локальних партнерів в Україні «Сприяння готовності до «зеленого курсу» в країнах Східного партнерства» в межах проєкту PROGRESS. Організаторами заходу виступили Федеральне міністерство захисту навколишнього середовища Німеччини, Міжнародна кліматична ініціатива, Організація економічного співробітництва та розвитку, Німецьке товариство міжнародного співробітництва та інші.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся ректор НУБіП України Вадим Ткачук, який зазначив, що людство у вирішенні кліматичних проблем має діяти рішуче, впроваджувати інноваційні технології, інтенсифікувати перехід на відновлювальні джерела енергії, змінювати традиційні підходи до ведення сільського господарства тощо. Разом з тим, технологічні рішення – це тільки частина інструментарію, важливо змінювати ставлення людей до проблеми. І тут освіта, просвітництво, наука відіграє провідну роль. Тому започаткування дискусії на круглому столі, врахування напрацювань академічної спільноти університету сприятимуть вирішенню означених проблем в межах «зеленого курсу».

Також вітали учасників заступник директора департаменту-начальник управління землеробства та рослинництва департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрій Кравченко, головний спеціаліст відділу кліматичної політики Департаменту запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Чиженко, програмна директорка PROGRESS Мартіна Кольб, старший програмний менеджер Організації економічного співробітництва та розвитку Кшиштоф Міхалак, провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України Олександр Дячук.

 

 

 

Робота круглого столу під модераторством Андрія Куликова продовжилася виступами експертів, науковців, стейкхолдерів, державних та громадських діячів. Серед них – проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку НУБіП України Сергій Кваша, який представив кращі аграрно-кліматичні практики з досвіду університету.

 

 

 

Одним з головних завдань роботи круглого столу є напрацювання проєктів нормативно-правових актів, які сприятимуть реалізації «зеленого курсу» в Україні, зокрема в сільському господарстві, зазначив Андрій Кравченко.

 

 

 

Практична частина заходу включала дискусії, обмін думками та досвідом.

Денис Рудень
 


Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook