Аспіранти кафедри на навчанні за кордоном

28 червня 2024 року

   В проєкті HORIZON Ecotwins приймають участь 4 країни: Україна, Швеція, Данія та Іспанія. Одне із завдань проєкту це спільне керівництво студентами магістратури та аспірантури. Теми роботи студентів базуються на спільних польових дослідженнях країн учасників щодо агроекологічних практик, а саме: продуктивність зернових і бобових проміжних культур, надання екосистемних послуг, реакція врожайності на застосування біостимуляторів, оцінка впливу на навколишнє середовище, оцінка життєвого циклу та оцінка проміжних культур в якості  харчових продуктів і кормів. 

   Я мала унікальну можливість навчатися в сучасних лабораторіях на сучасному обладнанні в рамках проєкту Ecotwins в Університеті Копенгагена (Данія), де познайомилася з інноваційними методами досліджень в галузі агрономії, агроекології та сталого сільського господарства. 

   Тут на території навчально-дослідного центру університету під керівництвом Bhim Bahadur Ghaley разом із його аспірантами відбирали зразки рослин з дослідних ділянок, навчалася науковим методам та аналізу даних, які використовуються науковцями університету Копенгагену. Разом з Saad Mir, аспірантом університету, порівнювали вихід зеленої маси та сухої речовини з різних варіантів та повторень досліду, а також вивчати заселеність рослин шкідниками.

 
   Цікавою частиною роботи була ідентифікація і зберігання шкідників, що заселяли рослини варіантів досліду. 
   Цікавий воркшоп провели Albert Colom, асистент, та Vaibhav Chaudhary, аспірант, щодо визначення площі листкової поверхні за допомогою програм Easy Leaf/Canopy Area. Ці програми дозволяють дослідникам швидко та точно вимірювати площу листя рослин, що є важливим показником їх продуктивності. Вони продемонстрували як використовувати ці програми на різних видах рослин.
  
   Відвідала дослідницькі поля, теплиці та лабораторії Університету Копенгагена. Крім польових та лабораторних дослідів в рамках проєкту Lene Korsholm Jorgensen, продемонструвала сучасні лабораторіями університету, пояснила принцип їх роботи і запропонувала наступного разу при нагоді провести воркшоп по роботі з обладнанням в лабораторіях молекулярної біотехнології. Тож перспективи на майбутнє: навчитися працювати за сучасному обладнанні, призначеному для аналізу та вивченню молекули ДНК, проведенню модифікацій, вивченні біохімічних процесів та інш.
 
 
   Отож, приймати участь у міжнародних програмах, переймати досвід іноземних колег це не лише можливість розширити коло корисних наукових знайомств, а й спосіб завести нових друзів, відкрити для себе нові горизонти (до речі, ця поїздка була саме в рамках проєкту HORIZON) і, звісно, це чудова можливість подорожувати і чудово провести час. Сподіваюся в найближчому майбутньому все більше молодих науковців сміливо співпрацюватимуть з науковцями всього світу, все більше спільних проєктів буде виконуватись з повтореннями у всіх частинах світу, адже наука це спільне надбання, яке не повинно мати ніяких меж, зокрема територіальних та у вигляді мовних бар’єрів.
   P.S.: За час поїздки під керівництвом Bhim Bahadur Ghaley підготували матеріали для участі в міжнародній конференції на основі проведених досліджень, що полягають у створенні вихідного матеріалу пшениці м'якої, яка позитивно реагує на вирощування в сумісних посівах.
Дякую проєкту Ecotwins, зокрема його координатору Оксані Тонсі, за можливість перейняти досвід кращих науковців університету Копенгагену. Дякую Bhim Bahadur Ghaley за можливість працювати під його керівництвом, за участь в мозкових штурмах по вирішенню складних питань та можливість навчитися нового. А також всім учасникам проєкту за сприяння та підтримку.
Ірина Шпакович,
аспірантка кафедри генетики, селекції і
насінництва ім. проф. М.О. Зеленського
 
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook